Делегація від «Соціального руху» виступила на молодіжному з’їзді Возз’єднаного Четвертого інтернаціоналу у В’єрі (Франція).

Делегат(к)и «СР» розповіли лівій антикапіталістичній молоді Європи та Латинської Америки про те, як українське суспільство потерпає від імперіалістичного наступу Росії та протистоїть йому. Про волонтерську активність «Соціального руху», про допомогу тим, хто зіштовхнувся зі свавіллям працедавців під покровом війни, гуманітарну допомогу профспілківцям, жінкам і родинам, що постраждали від війни, про участь лівих і профспілкових активістів у війні. Ми наголосили на необхідності лівим інтернаціоналістам всебічно підтримувати Україну, а саме поставками зброї, допомогою біженцям, лобіюванням списання зовнішнього боргу та соціально орієнтованих програм відновлення, ефективними санкціями проти російської олігархії, а також вказали на необхідність ядерного роззброєння РФ й інших імперіалістичних країн.

«Ми, українські соціалісти, вважаємо, що відповідь на цю жахливу війну може дати поштовх у боротьбі світового лівого руху за прогрес. Зокрема, посилюється актуальність вимог про деофшоризацію, адже офшори роблять неефективними економічні санкції проти диктаторів і їх оточення, а також вимог про справедливий “зелений перехід” економік світу, що врятує людство від подвійної загрози його існуванню від фінансованих нафтодоларами військових машин і кліматичних змін. Війна загострює актуальність тем якісної загальної медицини, соціального житла та розвиненого громадського транспорту в містах, популяція яких зросла через війну», – зазначив Олександр Печонкін, учасник молодіжного комітету «Соціального руху».

Дискусії на таборі вчергове дозволили усвідомити, що в епоху транснаціональних корпорацій та відродження імперіалізму й ультраправої демагогії, лівий рух не може собі дозволити діяльність в межах кордонів однієї країни, а має будуватись на інтернаціональній солідарності.