Чи влаштовує вас ставлення на роботі?

На жаль, в умовах воєнного стану дедалі менше людей в Україні можуть відповісти ствердно. Непоодинокими стали випадки перебування у неоплачуваних простоях, невиплати заробітної плати або навіть примушування до звільнення «заднім числом». Скасування перевірок інспекцій праці та ухвалення одіозного закону № 2136 лише заохотили недобросовісних роботодавців до зловживань. За цих умов зросла потреба в інформації про захист трудових прав. Підвищити обізнаність з цих питань був покликаний, зокрема, проект «ТРУДОБОРОНА».

Що таке «ТРУДОБОРОНА»?

Це проект з надання безкоштовних консультацій з трудових прав, створений з ініціативи активістів ГО «Соціальний рух». За три місяці війни близько 100 людей вже отримали пораду в скрутній ситуації. Координацію проекту здійснює кандидат юридичних наук з трудового права Віталій Дудін.

Звернутися за допомогою ви можете за телефоном 063-195-41-94 або через Telegram @working_rights_bot

Як можна відстояти свої права?

Головне – не пишіть заяв про звільнення чи зменшення робочого часу під тиском роботодавця! Ми радимо писати заяви до роботодавців, вимагаючи створення умов для роботи, вжиття заходів для виплати зарплати або подати заяву на звільнення у зв’язку з порушенням роботодавцем законодавства про працю (ч. 3 ст. 38 КЗпП). Кожна ситуація індивідуальна, тому ми готові знайти рішення саме для вас.

Як підтримати цей проект?

Ви можете приєднатися до нашої команди й протидіяти разом з нами свавіллю. Ми звертаємося до всіх, хто бажає допомагати писати заяви до роботодавців і органів влади, а також координувати дії потерпілих від порушень. Передусім, ми зацікавлені у співпраці зі студент(к)ами юридичних факультетів, які хочуть набути нові вміння під керівництвом досвідчених експертів з правозахисту.

 

Закликаємо всіх відстоювати свою гідність на робочому місці й тим самим утверджувати стабільність та справедливість в державі. Кожна перемога працівників над беззаконням є внеском в перемогу України!