Видання Oaklandsocialist  взяло інтерв’ю у Віталія Дудіна – робітничого активіста з України. Oaklandsocialist  підняли наступні теми: що треба Україні для боротьбі проти російської агресії; трудові права в Україні та неолібералізм; роль українських олігархів; конфіскація майна російських та українських олігархів та складнощі, які з цього витікають; майбутнє українського робітничого класу; соціалізм та багато іншого.

Джон Ріманн (далі Дж. Р.): Ми розмовляємо з Віталієм Дудіним, який перебуває на західній Україні. Віталій, що відбувається там, де ти зараз знаходишся?

Віталій Дудін (далі В. Д.): Через військовий стан в Україні вся територія вкрита блокпостами. Отже, якщо ви їдете дорогою, то ваш автомобіль можуть зупинити – люди з територіальної оборони (ТрО) перевірятимуть ваші документи… В Україні немає безпечного місця, тому що росіяни використовують ракети, що досягають дальніх дистанцій, зокрема, і західної України поблизу Польщі. Тож навіть тут люди не можуть спати вночі через сирени, і, звісно, їхні серця переповнені тривогою, але все ж люди готові надавати допомогу одне одному. Вони все ще намагаються жити своїм життям, як і раніше: працюють, ходять до магазинів тощо.

Я займаюся науковими дослідженнями у сфері трудових прав. Також, я допомагаю людям захищати свої права на робочому місці. Хоч я і не працюю профспілковим юристом, але я допомагаю профспілковим активістам, які звертаються до громадської організації “Соціальний рух” за допомогою. Чимало людей втрачають свої робочі місця. Декілька мільйонів людей не можуть працювати, як це було до війни, бо їхні підприємства були зруйновані, після чого люди були змушені виїжджати на захід – до України чи в Європу. Наша держава не була готова допомагати людям належним чином. Ухвалена парламентом дерегуляція трудових відносин на час воєнного стану може призвести до серйозного обмеження трудових прав. Наприклад, право на працю, право на отримання заробітної плати – більше не може бути гарантоване, натомість законом воєнного часу передбачено можливість розширення робочого тижня. Я думаю, що це наслідок неоліберального домінування в нашому парламенті.

У нас у парламенті немає лівих партій, практично немає представників профспілок. Звісно, ​​у нас є деякі політики, які заявляють про себе як захисники працівників, але вони не мають впливу. Коли уряд наполягає на необхідності певних антисоціальних компромісів під час війни – ми боїмося, що ці компроміси зашкодять робітникам, тому що вони не мають політичного представників і політичного голосу в парламенті. Такий компроміс у сучасній ситуації означатиме, що прийматимуть рішення багатії, а бідні будуть змушені погоджуватися. За таких умов складно уявити собі рівноправний компроміс і стабільні відносини соціальних партнерів. Ми вважаємо, що наша влада робить багато для захисту людей від російської агресії – вони організовують армію, ТрО, просять у іноземних держав військової підтримки, що включає літаки, ППО, гармати і це, звичайно, добре. Але коли ми говоримо про соціальні та економічні рішення, я вважаю, що деякі з них є поганими. Деякі з них вже реалізовані, а деякі мають пройти ще схвалення парламенту. Людей треба захищати і ми повинні шукати гроші та ресурси в кишенях найбагатших людей, а не в найбідніших.

Маєток російського олігарха вартістю в 30 млн $ розташований у Беверлі-Гіллз

Маєток російського олігарха вартістю в 30 млн $ розташований у Беверлі-Гіллз