На сайті Верховної Ради України 27 травня 2022 року запущено петицію з вимогою усунути неолібералку Галину Третьякову від керівництва парламентським комітетом з питань соціальної політики. Ініціатором петиції виступив представник «Соціального руху» та профспілковий активіст Артем Тідва.

Підпишіть петицію, якщо вважаєте, що соціальну політику не може визначати особа, відома зневажливим ставленням до трудового люду. Розроблений нею Закон № 2136 вже спричинив багато горя у вигляді звільнень та урізань зарплат, але Третьякова прагне зробити працюючих ще більш вразливими. На нашу думку, влада в умовах зовнішньої агресії повинна займатися деофшоризацією та конфіскацією майна олігархів, а не воювати з безправним населенням як це пропонує одіозна парламентарка.

Текст петиції:

Нині всі сили українського народу кинуто на справедливу відсіч російському агресору, тому неприпустимим є просування ініціатив, які підривають обороноздатність і віру населення в справедливість. Проте, саме такими ініціативами і відзначилася на посаді голови комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Її перебування на цій посаді є знущанням над соціальною політикою та правами ветеранів.

Законотворчість пані Третьякової суперечить нормам Конституції, що проголошують Україну соціальною державою та забороняють звуження обсягу прав і свобод. Прикладом є т.зв. проект Закону «про спрощення регулювання трудових відносин» № 5371, що несе загрозу масових звільнень і не відповідає Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, Європейській соціальній хартії та конвенціям Міжнародної організації праці (№№ 95, 135, 158). Наслідком його ухвалення стане свавілля недобросовісних роботодавців і утиск найманих працівників і працівниць, що означатиме загострення соціальної нерівності.
Нещодавно депутатка виступила співавторкою законопроекту № 7351, який мав дозволити командирам вбивати підлеглих на фронті. Це демонструє повне нерозуміння нею принципів, на яких має будуватися державна політика під час війни.

Про її антисоціальну ангажованість свідчать також попередні скандальні заяви, зокрема, тези про необхідність стерилізації дівчат з незаможних родин задля запобігання появі «неякісних дітей», а також неетичні висловлювання у зв’язку зі смертю народного депутата Антона Полякова.

Керуючись ст. 83 Регламенту Верховної Ради України, ВИМАГАЄМО ВІДКЛИКАТИ Галину Третьякову з посади голови комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Цей крок посприяє збереженню соціальних гарантій, зміцнить авторитет держави та додасть населенню впевненості у майбутньому.

Підписати петицію можна за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/10660

Інструкція з підписання петиції:

1. Створити обліковий запис на сайті ВРУ або увійти в обліковий запис (кнопки «Реєстрація» і «Вхід» вгорі відповідно).

2. Перейти за посиланням на петицію, натиснути кнопку «Підписати».

3. Зайти в свою електронну скриньку, відкрити останній лист «Підтвердження підпису електронної петиції».

4. В кінці листа натиснути на посилання «Підтвердити підпис петиції».

Вітаємо, ви підписали петицію за відкликання Третьякової з посади!