За підсумками засідання Комітету ВР з питань соцполітики було вирішено включити в порядок денний сесії чотири законопроекти стосовно трудової реформи (№2410, №2410-1, №2708, №2708-1) та створити робочу групу для напрацювання нового документу.
Позитивним є те, що під впливом акції на комітеті відбулась дискусія, яка дозволила акцентувати увагу на слабкі місця урядового проекту №2708. В інтересах Кабміну було рекомендувати до голосування лише урядовий. Проте рішення виглядає суперечливим. Адже пропонується виносити документи на голосування ще до напрацювання нового проекту.
До того ж парламентська більшість зможе ухвалити саме той проект, який потрібен Уряду. В умовах відсутності у ВР політичних сил, що відстоюють інтереси робітництва, загроза демонтажу трудових прав зберігається.
«Соціальний рух» пильно слідкуватиме за реформою. За будь-яких умов ми не допустимо:
1. Послаблення санкцій за порушення трудових прав.
2. Зниження гарантій для профспілкових активістів, зокрема, від звільнення.
3. Дискримінаційних норм, зокрема, проти молоді, матерів, батьків.
4. Нав’язування умов праці в договірному порядку чи актами роботодавця.
5. Підриву захищеності за допомогою атипових трудових відносин.
В усякому разі ми вітаємо той факт, що представники різних профспілкових організацій вийшли разом. Не випадково вже 16 січня відбулось Всеукраїнське профспілкове віче. Сотні мітингуючих разом з нашими активістами передали резолюцію до Уряду й Офісу президента. Зокрема, профспілковці вимагають відставки міністра Тимофія Милованова.
Запевняємо, що ми готові докласти усіх зусиль: сприяти проведенню ще дієвіших акцій та надавати свої законодавчі пропозиції.
«Соціальний рух» наголошує, що атаки на трудові права припиняться лише після позбавлення влади власників капіталу. Нам потрібна своя політична сила!