Перед початком робочого дня вони перекрили вхід.

«Якщо чиновники не дають працювати водіям, то ми не дозволимо їм працювати.Вільна профспілка залізничників вимагала провести переговори за участю начальства. Замість цього звільнили активістку профспілки з Куренівського депо», – повідомляють учасники.

img_1783

Лунають гасла акції: «Звільняйте крадіїв, а не водіїв», «Досить тиску на вільну профспілку», «Час почати діалог».

Блокування триває близько години, мали місце незначні прирікання з поліцію, яка вийшла з приміщення адміністрації КП. З протестуючими вів переговори директор з питань транспорту «Київпастрансу» Сергій Литвинов, який пообіцяв організувати зустріч після Нового року та знайти компроміс.

img_1713
Також було обіцяно провести службове розслідування через незаконне звільнення. При цьому активісти мало сподіваються на поновлення водія: “Особисто Литвинов сказав, що профспілка “незаконна”, а акція призвела нібито до блокування транспортного підприємства”.

15697298_2172113299680754_7658418627523615146_n
Як відомо, 26 грудня було звільнено жінку-водія Тетяну Олійник, яка оприлюднила факт наявності непридатних ліків у аптечці тролейбусу. За законом звільнення неможливе без згоди профкому та вищого органу. Усі члени ВПЗУ піддаються тиску: їм оголошують догани за дрібні відхилення від графіку. 17 листопада з кімнат відпочинку депо виселено водія Андрія Трояна, який раніше заявив про технічно несправні тролейбуси. Підготовка нового колективного договору, який визначає умови преміювання, здійснюється лише за участю лояльної до адміністрації профспілки. Особливій дискримінації піддаються переселенці з Донбасу.

Міністерство соціальної політики України визнало проблеми із здійсненням соціального діалогу та порадило директору Куренівського депо погоджувати свої дії з усіма профспілками.

Як заявляють активісти, вони вимагають проведення переговорів за участю керівництва КП “Київпастранс” та представниками ВПЗУ, поновлення на роботі Тетяни Олійника та вселення водія Андрія Трояна, а також припинення усіх дискримінаційних дій.

Попередня акція протесту з цими вимогами відбулась 21 грудня, але була

фактично проігнорована.