Про це Соціальному руху повідомили студенти закладу.

Як відомо, у дописі “Неомарксизм або крок у безодню” Турчинов підтримує звернення декількох облрад про захист “сімейних цінностей” і заборону статевої освіти у школах. Окрім цього він критикує уповноважену з гендерних питань Катерину Левченко, яка проти цих звернень публічно виступила. Турчинов заявляє, що переймається падінням народжуваності “через ЛГБТ“ та закликає не ратифікувати Стамбульську конвенцію. Текст Турчинова щонайменше суперечить резолюції Ради Безпеки ООН, відповідно до якої було затверджено Національний план дій “Жінки, мир, безпека” до 2020 року. А за час урядування партії Народний фронт, до якої він входить, було “заморожено” виплати на дітей, що навряд чи можна вважати стимулюванням народжуваності.

Правозахисники та більш прогресивно налаштовані чиновники дивуються, як посадовець такого рівня міг дозволити собі подібне, іронузують з приводу комсомольського минулого Турчинова, натякають на політичну боротьбу з Левченко. І, звісно, згадують псевдонаукові заяви його дружини Ганни, яка є доцентом та завідувачкою кафедри іноземних мов Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Саме в стінах цього ВНЗ вже більше року точиться гостре протистояння між прибічниками прогресивних цінностей та радикальних прибічників так званих “традиційних цінностей”.

Так, восени 2018 року – за анонімним повідомленням студентів ВНЗ – біля входів до різних корпусів університету з’явились надписи “Тут зневажають жінок” та “Тут потурають неонацистам”. Змити написи одразу не вдалося, тому адміністрація ВНЗ постелила килим прямо на написи.

В університеті вважають, що причиною даної акції стала минулорічна серія нападів на студентські зібрання з боку правих консерваторів. Тоді кожного разу адміністрація вишу перекладала відповідальність за напад на самих постраждалих.

“Ініціатором нападів виявився Юрій Ноєвий – одіозний праворадикал, який працює помічником на платній основі у нардепа ВО ”Свобода”. Він прийшов з активістами правоконсервативної маріонеткової політичної партії “Традиція і Порядок” зривати факультативне заняття з гендерної теорії, яке ініціювали студентки та викладачки Філософського факультету. Причетним до зриву заходу був ще один одіозний діяч право-консервативного руху – Артем Олійник. Він ножем зрізав прапор ЄС, що був біля входу в університет, і показаво обтер ним брудні черевики”, – повідомили студенти.

25630484_530711590617943_25744460_n

При цьому, за словами студентів, охорона університета ніяк не відреагувала, а поліція проявила бездіяльність у розслідуванні скоєного праворадикалами злочину. Пізніше адміністрація Філософського факультету звинуватила у нападі самих організаторок факультативу, уникаючи відповіді на запитання про те, як сторонні люди (Ноєвий та “Традиція і Порядок”) потрапили в університет та всіляко вигорожуючи трьох студентів праворадикальних поглядів, які долучились до зриву заходу.

 “Наступний захід гендерного клубу також було зірвано наступним чином: один зі студентів університета – Олесь Маринович – разом з Олійником розпилили газовий балончик та жорстоко вдарили дверима одну з організаторок заходу, що намагалась затримати нападника. Маринович, який був на той момент студентом другого курсу Філософського факультету, до цього неодноразово погрожував студенткам та показаво носив при собі ніж в університеті. Адміністрація ВНЗ жодним чином не покарала нападника, а лише порадила організаторкам заходу зробити його в закритому форматі та обрати іншу тему. Поліція не розслідувала факт нападу, в ході якого постраждало 5 осіб”, – підкреслили студенти.

Ще один інцидент стався під час виставки, яка була присвячена висвітленню тематики насильства.

“Абсолютно стороння до ВНЗ особа Юрій Ноєвий написав скаргу на ім’я ректора університета нібито про те, що студенти-християни із фіктивної університецької організації “Студентського парламенту” постійно плачуться Ноєвому про порушення їхніх релігійних почуттів” – повідомили в адміністрації ВНЗ художникам.

Студенти додають, що в університеті існує активна “Студентська рада”, яка реально викривала факти корупції ректора, а цей “Студентський парламент” було створено на противагу легітимній “Студентській раді”, очевидно для неформальної підтримки ректора. У скарзі Ноєвого йшлося про те, що нібито почуття віруючих ображені однією з картин, що була присутня на виставці “Виховні акти”. Виставка мала на меті висвітлити тему цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів – йшлось в прес-релізі виставки. Адміністрація зізналась в тому, що боїться реакції праворадикалів, які також погрожували силою зірвати виставку, і самовільно вирішила достроково закрити виставку наступного ж дня після її відкриття.

“Проректор намагався відкрити кримінальне провадження на колишню студентку та її співкураторку під приводом того, що вони начебто незаконно розмістили роботи в університеті. Кримінальне провадження не було відкрито через брак складу злочину, а всі роботи поліція незаконно зберігає у себе та ігнорує запити з приводу повернення робіт їх власникам та власницям”, – розповіли студенти.

Ще одним проявом лояльності до ультраправих з боку адміністрації студенти вбачають у випадку, коли студенткою-першокурснецею  було в Instagram опубліковано фото із “заліковками”, викладеними в формі неонацистської свастики та двома студентами біля них з “німецьким привітанням”.

“Це фото набуло чималого розголосу в мережі і коли дійшло до адміністрації університета – було видалене. В університеті пішла мова про виключення “героїв” фото. Однак адміністрація НПУімДрагоманова не спромоглась навіть на внесення догани до особової справи тих студентів”, – зазначили студенти.

У той же час, за їх словами, на викладачок, що були причетні до гендерного факультативу, і надалі тисне адміністрація вишу.

“‘Частина студенток і студентів, яких постійно атакували ультраправі в університеті більше не навчаються. Цього року НПУ ім.Драгоманова має величезний недобір студентства, особливо на Філософський факультет, який ще декілька років назад був оплотом креативної молоді та критичного мислення. Проте, представники адміністрації продовжують робити вигляд, що вони не розуміють чому так відбувається та щиро дивуються небажанню абітурієнтів обирати виш, в якому панує цензура, свавілля адміністрації та потурання неонацистам”, – підкреслюють студенти.

За їх словами, до Мариновича, що нападав на “Гендерний клуб”, не було вжито жодних санкцій.

“Адміністрація в кулуарах обіцяла його відрахувати за неуспішне навчання і просила правозахисників та пресу не “здіймати зайвого галасу”. Але навіть цього так і не відбулося, незважаючи на дійсно низьку успішність студента. Насправді ж  відрахування неонациста за “погані оцінки” – це не те, чого має вимагати громадянське суспільство. З університету має піти не “гендер” і всі, кому неподобається нав’язування ультраправої ідеології, а ксенофобія та терор. Допоки адміністрація ВНЗ толеруватиме вибрики ультраправих, які не мають жодної причетності до університету, зганятиме студентів на молебні замість навчання, натравлюватиме правих радикалів на будь-які осередки дискусії у ВНЗ – викладачі і кращі студенти згадуватимуть НПУ, як страшний сон”, – зазначають студенти.