Постанова від 6 квітня ц.р. опублікована на сайті Уряду.

За словами активіста Соціального руху, юриста Віталія Дудіна, ця схема є непрозорою і дозволить керівництву виплачувати значні суми для найбільш лояльних працівників.

— Документ передбачає украй розпливчастий підхід до визначення розміру оплати. Присутні оціночні критерії: «особлива компетентність», «особливо важлива робота» і т.д. Фактично керівник в односторонньому порядку зможе нагороджувати найбільш лояльних до себе чиновників. При цьому громадськість повністю усунена з даного процесу, — зазначає активіст.

За його словами, без участі профспілок в розподілі оплати праці даний механізм призведе до корупції і посилить почуття соціальної несправедливості.

Окрім цього, «премія» може в рази перевищувати постійну частку заробітної плати. Слід зазначити, що така «плаваюча» структура заробітку є проблемою в усіх сферах економіки – працівник стає залежним від свого роботодавця. Цивілізованою практикою було б закріпити, що перемінні стимулюючі виплати не можуть перевищувати 20% від заробітку, — підкреслює Дудін.

Як відомо, зарплата директора «Укрзалізниці» перевищуватиме зарплату залізничника в 1000 разів.