За підтримки профспілки та «Соціального руху» травмована будівельниця отримала моральну компенсацію від наймача, а колектив підприємства отримав борг по зарплаті.

Ми вже повідомляли про травматичний випадок, що стався із кранівницею наприкінці червня під Києвом. Кранівниця отримала тяжку травму. Лікарі заявили, що для подолання наслідків травми їй необхідно пройти складну операцію, яка коштуватиме 120 тис. грн. Працедавці (генпідрядник та замовник) намагалися уникнути відповідальності, заявивши, що постраждала на підприємстві не працювала. Профспілка кранівників повідомляла, що кранівники шукали діалогу з працедавцем постраждалої але зіштовхнулись з недобросовісністю горе-роботодавця. За законом, лікування працівниці мав би оплатити соцстрах, але працедавець постраждалої виявився таким «хитрим», що обдурив сам-себе. Колеги та рідні постраждалої збирали необхідну на операцію суму, набираючи боргів. Пізніше виявилось, що в постраждалої також перелом п’яти. Проте через кілька місяців непростих перемовин бізнесмени все ж таки пішли назустріч вимогам профспілковців, які представляли інтереси постраждалої.

Кількасот тисяч гривень, які їй таки виплатив екс-працедавець, спрямовані на покриття витрат на лікування та компенсацію моральної шкоди. Наскільки ця сума зіставна з муками жінки, є питанням відкритим. Підприємці змусили жінку боротись з фізичними стражданнями та хвилюватись про врегулювання спору. Зусилля профспілок і влади мають бути спрямовані проти подібних смертельно-небезпечних схем з розмиттям відповідальності. Залучення посередників і підрядників – це зниження контролю за охороною праці та ускладнення пошуку винних.

Kranivniky2

Ще одна подія, яку варто згадати – виплата майже 12 мільйонів гривень заборгованості по зарплаті працівникам «Гниванського заводу спецзалізобетону» (Вінницька область). 15 липня у Києві відбулась акція протесту працівників заводу, який підпорядковується «Укрзалізниці». Цього тижня їхній борг було погашено. Працівники мали 5-місячний зарплатний борг, а підприємством ширились чутки, що його доводять до збитковості навмисно, щоб закрити і розпиляти на метал. Чиновники відмовлялись погасити борги, посилаючись на проблеми фінансового та технологічного характеру. На заводі склався простій. Робітники були організовані профспілкою, приїхали в Київ і змусили поважати свої права та домоглись погашення боргів та нових замовлень для підприємства.

ProtestKyiv

Нагадаємо, що у травні столичний суд поновив на роботі тролейбусника з незалежної профспілки (ВПЗУ) та зобов’язав виплатити йому 210 тисяч гривень у якості компенсації за вимушений прогул.