Конференція трудового колективу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у будинку культури «Мистецький» зібрала до 400 учасників. Як повідомляють активісти «Соціального руху»,  що брали участь в подіях, адміністрація  вдалась до беспрецедентного тиску на робітників. Зокрема, використовувалась ксенофобна риторика та звинувачення, що конференція робітників є частиною агітації за одіозних політиків, звинувачувала усі профспілки в корупції та «деструктивній» поведінці. Також адміністрація оголосила про проведення конференції теж о 17.00,  але не в БК «Мистецький», а на території підприємства і без вимог щодо підвищення зарплат. Робітники розцінили це як намагання зірвати кворум. Окремі металурги висловили свою позицію на заході, організованому згори, а потім приєднались до зборів профспілок у БК.

«Однак такі методи лише згуртували робітників та додали рішучості, оскільки стало очевидним, скільки ресурсів витрачається на брудні технології», – наголошують учасники зборів. За початок підготовки страйку проголосували 280 чоловік, тобто 3/4 делегатів, що достатньо для визнання процедури легітимною. Якщо власник відкине висунені вимоги, а примирні процедури не дадуть результату, то робітники зможуть оголосити страйк законно.

«Робітники чітко виконують всі формальні вимоги закону, тож врятувати власника від колосальних збитків після зупинки виробництва може лише виконання вимог про підвищення  зарплат до 1000 євро», – наголошують в ГО «Соціальний рух».

Як повідомлялось, минулого року на ряді підприємств Кривого Рогу також пройшли акції з вимогою підвищення зарплат. У більшості випадків адміністрація була вимушена частково піти на поступки, підвищивши зарплатню.

Текстова трансляція заходу доступна на Facebook