У вівторок 27 березня о 17.00 відбудеться конференція трудового колективу ПАТ «АМКР» (БК «Мистецький», вул.Бикова, 2). До адміністрації буде висунуто вимогу суттєвого підвищення зарплати металургам – до 1000 євро. Якщо представники власника відкинуть вимогу, то це означатиме початок підготовки страйку. Робітники впевнені, що ресурс для підвищення є – продукція «Арселору» реалізується за світовими цінами та продається без сплати податків через офшорні компанії. Минулого року страйк на одному підприємстві викликав протести по всьому Кривбасу.

Менеджмент задля дискредитації мас апелює до того, що під час мітингу 14 березня лунали ксенофобні заяви, у яких протиставлялись «українці» та «індуси». Проте думки екзальтованих політиканів аж ніяк не є думкою самих робітників! Активісти «Соціального руху» вважають неприйнятною таку риторику та сподіваються, що робітники й далі не вестимуться на провокації: «Тільки хвиля міжнародної солідарності допоможе здолати жадібність власників. Шовіністична лексика виглядає тим більш безглуздо, коли опір власникам «АрселорМіттал» здійснюєится на різних континентах. У минулі роки гучні протести проти концерну відбулися в Мексиці, Італії та Казахстані».

Зарубіжна підтримка ще знадобиться українським робітникам, зважаючи на те, як неохоче «АМКР» йде на поступки. Зараз адміністрація намагається перехопити ініціативу та нав’язати робітникам переговори на власній території (у великій залі нарад). Позицію всіх профспілок без виключення вони назвали «деструктивною». Вони намагаються розділити робітників та сформовані ними профспілки. Це вказує на те, що адміністрація втратила вплив на усі профспілки підприємства.

Тим часом, профспілки анонсують свої збори у Будинку культури «Мистецький». Голова Спільного представницького органу профспілкових організацій, діючих на «АМКР», Наталія Маринюк закликала повідомляти про тиск з метою змусити брати участь у заході, організованому адміністрацією. Також вона нагадує, що колективний договір гарантує кожному делегату профспілкової конференції право на оплату цього часу. «Поважайте себе, поважайте свою роботу, поважайте свій колектив!», – заявила профлідерка.

«Процес радикалізації робітників зупинити неможливо, тому адміністрація намагається його очолити. Показово, що на анонсованому керівництвом компанії заходу взагалі нема питання про висунення вимог до адміністрації! Металургів спонукають просто випустити пар і потім повернутись до роботи, — вважає «Соціальний рух». — Багатотисячний колектив «АрселорМіттал» демонструє всім українцям приклад справжнього європейського протесту. У перемозі шахтарів та металургів мають бути зацікавлені усі, чия праця є недооціненою».

UPD 15.45: Стало відомо, що посадовці підприємства розсилають усім працівникам електронною поштою запрошення на свою «конференцію адміністрації». Окрім того, розклеюються псевдо-анонси про захід у БК, де його зображають як зустріч прихильників депутатів Вілкула та Капліна. «Краще б адміністрація витрачала гроші на підвищення зарплат, а не на брудні технології», – вважають у «СР».