2241c9b1bd38a0237e68b8dbb551eb9bb1f4d834
У місті Біла Церква діє товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ «ПрофіПраця», яке стягує з українців по 2500 євро за працевлаштування, не маючи потрібних документів.

Про це «Соціальному руху» повідомив постраждалий від дій даної фірми мешканець м.Кривий Ріг.

«Я працюю в Кривому Розі і дуже зацікавився пропозицією працювати в Австралії із зарплатою у 5000 доларів на місяць. Я уклав договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та вніс плату. Згодом я довідався, що компанія-посередник не має права працювати з роботодавцями даної держави. До того ж, гроші мали стягуватись вже після вступу у трудові відносини за кордоном. Мені сказали, що у разі розірвання договору я не отримаю сплачених коштів, адже послуги надані. На моє прохання пред’явити підтвердження надання послуг, а також перелік держав, з якими може працювати посередник, я отримав відмову. Після довгих перемовин я отримав 1500 євро, а 1000 євро компанія не повернула», – заявив потерпілий.

ГО «Соціальний рух» вбачає суттєві порушення законодавства про зайнятість і захист прав споживачів:

1) Згідно Переліку суб’єктів, які мають ліцензію у посередництві у працевлаштуванні за кордоном, ТОВ «ПрофіПраця» має право надавати послуги по посередництву у працевлаштуванні у Польщі, а не в Австралії. У приміщенні ТОВ «ПрофіПраця» немає переліку держав, до яких згідно з укладеними зовнішньоекономічними договорами (контрактами) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном ліцензіат має право працевлаштовувати клієнтів. Наявність такого документу передбачена у Ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

2) посередник має до укладення договору (контракту) про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном безоплатно надати клієнту завірену ним достовірну інформацію про умови праці та умови проживання у державі працевлаштування. Такої інформації клієнту не надавали.

3) укладений договір передбачає, що кошти сплачуються у момент укладення договору. Проте стаття 38 Закону України «Про зайнятість населення» забороняє стягувати плату до пред’явлення акту виконаних робіт. Примітно, що сплата коштів здійснювалась на особистий рахунок директора ТОВ Пічугіна Вадима Сергійовича, а не на поточний рахунок фірми-посередника як це передбачено договором.

«Соціальний рух» наголошує на тому, що тисячі громадян стикаються з подібною нечесною підприємницькою практикою, що вводить в оману. Клієнти мають знати свої права, а держава повинна жорстко слідкувати за тим, аби порушувати права було небезпечно.

Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах: