10 грудня у столичному Будинку профспілок з нагоди Міжнародного дня прав людини відбулась дискусія на тему 50-річчя ухвалення Кодексу законів про працю України (КЗпП). До проведення заходу долучився «Соціальний рух».
SR & FPU 2
Голова ФПУ Григорій Осовий підкреслив значення КЗпП як трудової Конституції, яка стосується усіх працюючих в країні, гарантуючи їм соціальний захист та захищаючи їх трудові права. У виступі голови Профспілки будівельників України Василь Андреєв було наведено приклади, як Кодекс допомагає захиститися від свавілля роботодавців.

Казати про застарілість КЗпП не доречно, адже з 1971 р. було оновлено 90% його статей. На це вказав голова ради ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін. Зміни до КЗпП супроводжувались звуженням одних і розширенням інших прав. Нині Уряд нав’язує дерегуляцію у сфері праці, не пропонуючи нічого взамін, оскільки голос трудящих у владі не представлений.
За посиланням ви можете ознайомитися з презентацією В. Дудіна під назвою «Історія правок. Як змінився КЗпП за час існування», де описано ключові тенденції внесення змін до Кодексу в останні десятиліття
Учасники заходу закликали зберегти соціально-орієнтований характер КЗпП і посилити його гарантіями з досвіду ЄС. КЗпП слід ремонтувати, а не демонтувати, упевнені представники профспілкової, правозахисної та наукової спільнот.
Репортаж на сайті ФПУ за посиланням