2 травня 2019 року у Львові побили соціального активіста, добровольця АТО Родіона Багаєва. Будучи учасником організації «Чорний стяг», кампаній профспілкової солідарності, зоозахисного та антизабудовного рухіві, він неодноразово переступав дорогу впливовим кримінальним бізнесменам. Однак, напад на нього вчинили ультраправі через його ліві погляди. Того дня він прямував на просвітницький захід, присвячений соціально-економічним реформам та проблемам, які вони спричиняють. Сам захід, на щастя, пройшов мирно.

Родіон – хлопець мирний, хоча він і має стаж у якості добровольця АТО. Заяву до поліції постраждалий вирішив не подавати – вона діє неефективно та упереджено. За його словами, один із правих, що блокував першотравневий марш «Автономного опору» у Львові в 2015 році, зараз знайшов роботу в «реформованій» поліції. Разом з тим, глибина реформ у медицині поки не така відчутна – первинну допомогу постраждалому надали безкоштовно. На жаль, ця вся допомога від держави, яку вона може забезпечити. Гарантування безпеки не є пріоритетом, тому молодим людям ще довго доведеться розплачуватись своїм здоров’ям. Якщо звісно, громадськість стоятиме осторонь.

 Хлопець на своїй сторінці у Фейсбук звернувся до усіх, хто його підтримав: «Дякую всім за підтримку і теплі слова, мої заслуги насправді досить скромні, бо нічого з того що ми зробили і робимо, я не зміг би сам, це все завдяки вам! Це стосується і тих людей, які займаються інтелектуальної роботою – дослідженням проблем, це стосується і прихильників прогресивних ідей з інших міст та закордону, а також тих антифашистів чиї стихії – це передовсім вулиця і спорт».

Для сайту «Соціального руху» він прокоментував подію таким чином:

– Неонацисти вчинили цей напад з відчаю, адже почувають себе зайвими у Львові. Анархісти ведуть регулярну діяльність у громадському середовищі. Соціалка, як і екологія, майже вся за нами. Ми лишили їм дуже невеликий шмат львівської політики і вони дуже злі. Безумовно, безкарність підштовхує їх на нові «подвиги». При цьому ми не вважаємо що є сенс писати заяву поліцію, після акції 28 січня біля цирку. Тим паче, після того як вони координувались і здоровались за старим нацистським звичаєм «за вену» з ментами 8 березня. Поліцейський, який керував «в’язаловом» під цирком був помічений з шевроном з «чорним сонцем». Лави поліцейських поповнили фанати ФК “Карпати”. Проте хочеться попередити, що безкарність перед органами – це не безкарність перед суспільством.

«Ми не думали, що хтось настільки любить реформи уряду, що готовий вчиняти насильство, – відзначають у ГО «Соціальний рух». – Неоліберальна політика веде до бідності та здичавіння, що й потрібно ультраправим. Сумно спостерігати, як молоді хлопці спрямовують свою енергію не на захист найбільш пригнічених у Європі робітників, а на боротьбу з анархістами. Проте виправдання садизму патріотичною риторикою не зупинить пограбування країни через офшори або до підвищення соцстандартів. Показово, що такі акти залякування відбуваються тоді, коли інша частина ультраправих намагається мімікрувати під робітничий рух. Відповідальність за інцидент варто покладати на місцеву владу. Правоохоронці показали, що не готові запобігати злочинам право радикалів та їх розслідувати. Подальша бездіяльність владних інститутів вестиме до посилення вуличних воєн між молоддю, наслідки якої можуть бути загрозливими для країни. Нині солідарність суспільства має бути на боці таких людей, як Родіон Багаєв. Саме щира молодь сьогодні відчуває на собі наслідки антикризових реформ у вигляді неонацизму».