Як передає «Соціальний рух», про це заявив Віталій Дудін, юрист, кандидат в народні депутати по округу №31 (Кривий Ріг)

Експерт вказує, що незахищеність працівників проявляється у наступному:

1) згідно рейтингу Міжнародної конфедерації профспілок, Україна (як і Білорусь) найгірше в Європі гарантує захист прав працівників;

2) зарплата українців – найнижча в Європі. За даними Doing Business 2019, за некваліфіковану працю наші громадяни отримують $123,3 (удвічі менше, аніж в Болгарії);

3) процедура найму та звільнення зручна для роботодавців. У 22-х країнах ЄС власники користуються меншою гнучкістю, свідчить Global Competitiveness Index 2018;

4) у 2018 році в Україні Держстат не зареєстрував жодного офіційного страйку.

За цих умов інтереси працівників та дії профспілок не перешкоджають розвитку економіки, вважає Дудін.

Нині в парламенті знаходиться один проект Трудового кодексу України (№1658) і він містить невигідні працівникам положення:

1) спрощення звільнення. За неналежне невиконання трудових обов’язків можна звільнити без згоди профспілки, у т.ч. і членів профкому (ст.110). Перелік обов’язків буде визначатись актами роботодавця в односторонньому порядку (ст.12).

2) контроль за працівниками. Роботодавець має право контролювати виконання трудових обов’язків, у тому числі з використанням технічних засобів (відеонагляд). Працівника можуть відсторонити, якщо він порушує «нормальну роботу» компанії (ст.74).

3) безкарність роботодавців. Зменшуються штрафи за порушення трудового законодавства (ст.362). За неоформлену працю штраф зменшується втричі і складе 10 мінімальних зарплат, а за недопуск інспекторів праці штраф зменшиться у 30 разів.

Звертається увага на те, що лобіюванням подібних проектів займались прихильники різних президентів, і вони зазнали репутаційних втрат (зокрема, «регіонал» Василь Хара).

Дудін зазначає, що у ЄС є країни, що зберегли трудові кодекси соціалістичної епохи – Польща (1974) та Болгарія (1986). Їхнє законодавство було гармонізовано з директивами ЄС. Втім, проект ТКУ не враховує прогресивних норм даних актів (не визначено гарантій охорони праці при аутсорсингу; не передбачено можливості одночасно двом батькам йти у відпустку по догляду за дитиною; не передбачено створення гарантійних установ для виплат зарплат у разі банкрутства).

«Головні проблеми працівника – це низькі зарплати, відсутність соціального діалогу та неможливість вплинути на реформи. Ухвалення ліберального Трудового кодексу посилить виїзд за кордон і спровокує страйки. «Застарілість» КЗпП не є достатнім приводом для його скасування. Після здобуття незалежності даний документ був вдосконалений з урахуванням положень Конституції України. Зусилля держави мають спрямовуватися на захист працюючих, а не збільшення ризиків», – зазначає Дудін.

«Соціальний рух» та наш кандидат у депутати Віталій Дудін – округ 31 у Кривому Розі мають незмінну позицію – ні урізанням прав робітників!
  • Чим ви можете допомогти? Ви можете поширити цей пост, стати нашим волонтером, переказати кошти на рахунок «ПриватБанк» 5168 7423 5849 1839 Дудін Віталій Миколайович. Чекаємо ваші ідеї за телефоном 063-195-41-94.
  • Програмні засади
  • Біографія
  • Сторінка у Facebook

Давайте перетворимо цю кампанію на боротьбу за покращення вашого життя і захист прав!

Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах: