Про те, як сьогодні відбувається італійський страйк працівників цеху експлуатації залізничного транспорту і кранової транспортної служби. Рух вантажів зупинено. Подробиці для сайту «Соціального руху» повідомляє представник Незалежної профспілки гірників України на ПАТ «АМКР» Микола Моряков:

– Тепловози зняли з лінії, загнали у бокси для ремонту. Ремонт типу зробили і сказали їхати працювати. Проте робітники виїхали, а потім повернули тепловози у депо. Нема автобусу, щоб довезти крановщиків на робочі місця. Концентрату, який потрібен для роботи підприємства, залишилось на півтора дні. Видобутку нема. Зупиняється дробильна фабрика 1 і 2, бо нема чого дробить. Вивозити продукцію не можна, бо хто її потягне? Підключаються інші цехи: обговорюють це мартенівський і конверторний цехи. Вони планують сісти й сидіти, поки у їх підрозділах не усунуть загрозу для життя та здоров’я оточуючих. Хотіли – отримали

Також він заявив у коментарі, що виробництво ще з початку цього тижня знаходиться у складному становищі. При цьому жодних заслуг металургів у цьому немає. По-перше, свою роль зіграв італійський страйк залізничників, що керують вантажними потягами. По-друге, досі ремонтується піч, де ще 30 квітня стався вилив 40 тон чугуну. По-третє, загорівся кран у мартенівському крані. «Ви придбали завод, ви повинні були його реконструювати й модернізувати! Чому ви на наші плечі перекладаєте усі проблеми?», – обурений Микола Моряков.

Гендиректор сказав, що на 60% підприємство не працює. Через це премії та підвищення зарплати не буде. «Вибачте, а причому тут люди? Це ваша вина, начальників. Можете собі не платити, а людям заплатіть», – коментує Моряков.

Не виключено, що така ситуація склалась через небажання адміністрації проводити переговори з трудовим колективом, які ведуться ще з початку травня ц.р. На днях Наталя Маринюк, голова осередку найбільшої профспілки – ПМГУ, написала листа генеральному директору з вимогою проведення зустрічі. Він відповів, що проводити переговори буде й надалі HR Олена Пилипенко, яка налаштована украй антипрофспілково. «Він усувається від конфлікту й діалогу», – повідомив нам М.Моряков. Наталя Маринюк попередила, що не зможе утримати колектив від страйку. Як бачимо, її прогноз справдився. Цьому не перешкодило навіть символічне підвищення зарплат з 1 травня на 12%.

Події розгортаються далі. Представник адміністрації Романюк намагається вмовити робітників працювати на несправному обладнанні. Робітники закуповують харчі та готові застосовувати свій метод протесту далі.