Як повідомили 11 травня у Національній службі посередництва і примирення, адміністрація «АМКР» подала позов, вимагаючи визнати нелегітимною конференцію трудового колективу 27 березня 2018 року. Захід, що відбувся у БК «Мистецький», висунув вимоги до роботодавця та фактично проклав шлях до підготовки легального страйку. Як виявляється, позов подано ще 2 травня цього року! З тих пір було проведено два засідання примирної комісії. Вражає, що увесь цей час власник удавав, що бере участь у переговорах. Насправді ж метою менеджменту є зупинити діалог з формальних підстав. Є інформація, що під час засідання по справі 5 червня сторона власника поставить питання про зупинення всіх переговорних процедур до вирішення спору по суті.
Своїми враженнями від новини поділився активіст Незалежної профспілки гірників України на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Микола Моряков. Чи збільшить це напругу в колективі? «Звісно! Всі чекають. Народ майже готовий до страйку», – відповів він. Також робітник заявив наступне:
– Коли 3-го травня було засідання, а потім 10-го, то адміністрація виклала на своєму інтернет-ресурсі, що профспілкова сторона і представники трудового колективу затягують процес. Проте, коли були перемовини 3-4 травня, то адміністрація після кожного запитання виходила на 20-30 хвилин на свою окрему нараду та робила якісь дзвінки. І хто затягує процес? Тепер кажуть, що вони пішли в суд. Нагадаю, що вже було проведено два засідання примирної комісії, сторони перейшли до затвердження регламенту переговорів!
Який може бути суд, якщо конференція ухвалила вимоги більшістю голосів? Те, що там не було прихвоснів адміністрації, то це їх проблеми. Начальники цехів, які провели підконтрольний адміністрації захід у той же день, зрадили свій колектив. Їх обрали люди як представників трудового колективу, але вони пішли не туди. Проте вони вплинули на рішення конференції, більшість все одно зібралась. Конференція законна.
Адміністрація не вміє та не хоче вести діалог. Вони роблять все від себе залежне, щоб діалогу не було. Власник готовий витрачати кошти на юридичні процедури, аби тільки не підвищувати зарплати.
Також робітник заявив, що сьогодні поінформував про хід боротьби на «Арселорі» керівника представництва Європейського Союзу в Україні Хюга Мінгарелі. Як відомо, європейський чиновник зустрічався нещодавно з власником підприємства, але не з трудовим колективом.
У свою чергу активісти «Соціального руху» вбачають у тактиці адміністрації страх перед справжнім соціальним діалогом. Замість того, щоб заперечити по суті проти висунутих вимог, адміністрація сподівається лише на бюрократичні перепони. Робітники все одно доб’ються свого, але затягування протистояння лише негативно відобразиться на репутації корпорації «АрселорМіттал» та підвищить ризик дестабілізації у суспільстві. Сподіваємось на солідарну підтримку робітників усього світу!