В Ірані нещодавно відклали страту трьох молодих людей, що були репресовані за участь у масових соціальних протестах наприкінці минулого року. Приведення вироку за сфабрикованою справою вдалося відтермінувати під тиском міжнародної кампанії солідарності з протестувальниками, до якої долучився і «Соціальний рух». Іранські трудящі продовжують потерпати як від санкцій і авантюр американського імперіалізму Дональда Трампа, так і від власного правоавторитарного режиму аятол, силовиків і «грошових мішків», який регулярно переслідує і політичну опозицію (а особливо ліве підпілля), і випадкових низових учасників протестів. А про соціальну несправедливість і нерівність в Ірані красномовно свідчить те, що найбагатші 10% там сплачують лише 3% податків на прибуток. Нижче наводимо текст заклику до солідарності, перекладений активістом «СР» Захаром Поповичем.

——-

Зупинити чергові злочини іранського режиму!

Зупинити вбивство затриманих учасників протестів!

Верховний суд Ісламської республіки Іран підтвердив смертний вирок для студента Саїда Тамджиді (28 років), Аміра Хусейна Мораді (26 років) та Мохаммада Раджабі (26 років) за участь у загальнонаціональних протестах у листопаді 2019 року.

Мораді був заарештований 19-го листопада 2019 року після того, як він був ідентифікований на камерах спостереження. Його було піддано тортурам та жорстокому поводженню у сумновідомий тюрмі Евін, щоб отримати фальшиві свідчення. Таміді та Райабі втекли до сусідньої Туреччини, коли поліція оголосила їх в розшук. Однак, їх було екстрадовано з Туреччини до Ірану 26 грудня разом з 30-ма іншими шукачами притулку.

Цим трьом громадянам було відмовлено у справедливому неупередженому судочинстві. Суд не дозволив їх захисникам говорити в суді, а так звані державні захисники, які зазвичай лише підтверджують звинувачення, представляли їх незважаючи на небажання самих обвинувачуваних. Тим не менше, всі троє відкрито заявили, що їх змусили до неправдивих зізнань під тортурами під час тримання під вартою, та відкинули фальшиві звинувачення у тому, що вони буцімто пов’язані із закордонними опозиційними групами та причетні до підпалу АЗС.

Іранський режим похитнувся від героїчного повстання у листопаді, яке було спровоковано підвищенням цін на пальне на 200%. Зараз режим має намір залякати іранських робітників та самозайнятих, які знаходяться на межі нового загальнонаціонального протесту через безпрецедентну бідність та незахищеність. Створений урядом гігантський дефіцит бюджету, який спричинив неконтрольовану інфляцію, а також пандемія коронавірусу зруйнували життя мільйонів робітників в Ірані. Режим боїться нової хвилі протестів.

Лицемірний ісламський режим широко висвітлює в державних медіа історичну боротьбу американського народу проти расових утисків та капіталізму, але в той же час він має намір, як і під час протестів 2017, 2018 і 2019 років, вбивати власних простих трудящих, винних лише в тому, що вийшли на вулицю, щоб продемонструвати своє незадоволення бідністю та нескінченною корупцією лідерів режиму.

Ми засуджуємо цей зловмисний намір злочинного ісламського режиму, та закликаємо всі прогресивні та гуманітарні організації, політичні партії, профспілки та всіх людей світу зупинити це вбивство всіма можливими засобами.

Геть ісламський режим в Ірані!

Звільнити всіх політичних в’язнів!

Іранська соціалістична альтернатива.
25 червня 2020 року