ZHADAN

Поет, музикант, найкращий український письменник і за сумісництвом – найкращий вітчизняний лівий письменник – Сергій Жадан висловив підтримку кандидатам-активістам “Асамблеї соціальної революції”:

“Друзі, хоч я зі своєю харківською пропискою участь у київських виброрах брати, ясна річ, не буду, проте не можу промовчати. Ми всі сьогодні говоримо про потребу в політиці нових облич, про необхідність перезавантаження вітчизняного політикуму, про неприпустимість повернення до влади старих, перевірених часом і корупцією кадрів.

Багато хто розчаровується, оскільки нові політичні проекти не такі помітні й потужні, до влади політики не йдуть, а скоріше повертаються, та й загалом – де нові імена, де нові ідеї? Гадаю, саме відсутність нових ідей, нових принципів багато кого нині зупиняє та охолоджує. У зв’язку з цим мені особисто видається надзвичайно важливою та своєчасною участь у виборах до Київської міської ради «Асамблеї соціальної революції». Не знаю, наскільки реальними є їхні шанси, але якби вибори відбувались у Харкові – я б принаймні уважно ознайомився з їхньою програмою. Оскільки давно вважаю, що країні потрібні нові ліві, справжні ліві, ліві, що не мають нічого спільного з шовінізмом та Путіним. Адже ліву ідею не можуть презентувати маразматики з КПУ, з їхньою некрофільською сталінською риторикою. Нам усім потрібні соціальні зміни, нашій революції потрібна соціальна складова. Не слід забувати, що революція – це не просто ротація членів кабміну. Революція має міняти самі принципи суспільного життя, революція – і тут я цілком погоджуюсь із гаслом «Асамблеї» – має бути соціальною. Тому, коли будете шукати нові імена, подумайте – можливо вони вже є й потребують вашої підтримки”.