Акцію в Запоріжжі проти здирницьких тарифів підтримали студенти, пенсіонери, а також трудящі місцевих підприємств («ЗАЗ»). Запоріжжя є одним з індустріальних центрів, де рівень життя найманих працівників постійно знижується. Найбільші підприємства контролюються олігархами через офшорні компанії. Зокрема, 36% «Запоріжжяобленерго» належить трьом кіпрським компаніям, 30% акцій «Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату» належить кіпрській компанії, а легендарною «Мотор Січчю» володіють фірми з Панами, Белізу, Британських Віргінських островів та інші іноземні структури. Підвищення тарифів завдало відчутної шкоди добробуту населення. Відверто несправедливим мешканці вважають те, що Запорізька АЕС виробляє великі обсяги електроенергії, але вона йде на продаж. Місцеві побутові споживачі ж змушені переплачувати за світло.

Зі словом до мітингуючи звернувся голова Ради ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін. За його словами, необхідно боротися проти ідей вільного ринку, адже цими ідеями виправдовують підвищення комунальних тарифів, подорожчання проїзду, урізання трудових прав. Шукати ресурси потрібно в кишенях олігархів, заборонивши їм виводити капітали до офшорів.

Zaporizhia-meeting

Також виступив активіст «СР» Олексій Громов (відео за посиланням). Мешканців і мешканок робітничого міста він закликав вдаватися до страйків та вимагати передачі прибуткових підприємств регіону у руки трудових колективів. «Заводи трудящим – тоді життя покращим!», – таке гасло лунало після виступу.

Геть ринкове ціноутворення!
За націоналізацію облгазів та обленерго!
Так – робітничому контролю за «Нафтогазом»!

Zaporizhia-proty-tarifiv