8 березня вже стало традиційною датою, яка привертає увагу до прав жіноцтва. Проте і в повсякденності житті феміністична повістка лунає гучніше. Показовим є випадок покарання за сексуальні домагання у КНУ ім.Шевченка. Суспільство змінюється і стає нетолерантним до порушень. Можна констатувати, що за цей рік зросла увага до питань, які підіймались лівими силами – нерівна оплата праці, загроза ультраправих, сексуальні домагання, недостатнє представництво жінок у політиці. Київський Марш жінок став подією, яка підіймає об’єднує активісті з усіма цими проблемами. Унікальності події додали гасла на підтримку українок-мігранток. «Соціальний рух» взяв участь, щоб підкреслити необхідність боротьби з дискримінацією в оплаті праці та висловити солідарність з трудящими жінками (зокрема, з шахтарками Кривбасу та інших регіонів).

IMG_8352-min

Колону від Михайлівської площі до Поштової площі супроводжували вигуки активістів «СР»: «Не букет, не вінок, а рівність для жінок», «Рівні зарплати, геть патріархат» та інші. Виступаючи на мітингу активістка організації Ніна Потарська наголосила на посиленні участі жінок у громадсько-політичному житті. Також говорилось, що під час воєнних конфліктів прав жінок порушуються частіше, що вимагає механізмів запобігання цим явищам. Абсолютно адекватними є ідеї підвищити квоту жінок в органах влади до 50% і подолати гендерний розрив в оплаті праці, що складає 25-30%.

Слід відзначити, що ще на місці збору прихильників гендерної рівності з’явились до 100-150 консерваторів та ультраправих. Мобілізація противників маршу не змогла перешкодити його проведенню, але один учасник акції був ненадовго затриманий після сутички з провокатором. Поліція почала докладати більше зусиль для забезпечення мирних зібрань. Проте повністю ліквідувати загрозу може лише проголошення політики на захист прав людини.