Гаслом акції у столиці стало “Ні насильству всіх форматів – від роддомів до військкоматів”.  Захід зібрав за різними оцінками від 400 до 1000 учасників. Ліві активістки розгорнули банер: “Ні декомунізації прав жінок”.

Марш супроводжувався провокаціями утральтраправих: щонайменше двоє людей зазнали нападу, у тому числі представниця Amnesty International Оксана Покальчук. Затримано четверо нападників

В Ужгороді в активістів маршу відібрали та порвали плакат представники ультраправої організації  ”Карпатська січ”. Ніхто з учасників не постраждав.  У Львові феміністична акція зібрала щонайменше 100 учасників та учасниць.Також марші успішно пройшли у Запоріжжі, Дніпрі, Херсоні та Чернівцях.

За словами активістки Жіночої ліги за мир та свободу та Соціального руху Ніни Потарської,  за допомогою таких акцій жінки намагаються пояснити, що в них  рівні права. Адже насправді українські реалії  інші. Однією з вимог є ратифікувати Стамбульську конвенцію щодо протидії насильству на жінками та в сімї, прийняттю якої опирається Рада церков.

“У них хворобливе сприйняття слова гендер та гендерна рівність Традиційно, на думку церкви, жінка має сидіти вдома, варити борщ,  боятися чоловіка та терпіти”, – зазначає Потарська. 

Фото: humanrights.org.ua