В акції на робочих місцях беруть участь медсестри, санітарки і фізичні терапевти. Серед голодуючих є одинокі матері й навіть вагітна жінка.
До такої відчайдушної акції протесту призвела неможливість протягом тривалого часу за допомогою переговорів вирішити ситуацію (зокрема, жінки звертались до чиновників у Львові). За весь цей час керівництво не вжило заходів, щоб забезпечити трудовий колектив іншою роботою й виплачувати їм гідний заробіток.
«Ми добиваємося виходу з вимушеного простою і наказу про поновлення роботи. Адміністрація працює, а медперсонал майже 10 місяців не працює. Окрім того, нас турбує загроза реорганізації закладу», – повідомила «Соціальному руху» медсестра Ольга Іванчина.
На даний час медпрацівниці чекають реакції органів управління у сфері охорони здоров’я та сподіваються на інформаційну підтримку ЗМІ.
Відповідно до ст. 34 Кодексу законів про працю України, у разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.
Згідно з пунктом 2.1.1 Галузевої угоди в сфері охорони здоров’я, сторони домовилися спрямовувати свою діяльність на створення умов для забезпечення стабільної та ефективної роботи закладів охорони здоров’я. Пункт 2.2.3 Галузевої угоди зобов’язує сторону власників вживати заходів щодо недопущення незаконного скорочення мережі державних і комунальних закладів охорони здоров’я, їх незаконної приватизації та реорганізації.
ОНОВЛЕННЯ: Як стало відомо, вже на другий день медпрацівницям вдалося добитися перемоги: було ухвалено рішення про вихід установи із вимушеного простою. Отже, незабаром трудовий колектив прийматиме пацієнтів й отримуватиме повний оклад. Вважаємо це великою перемогою над політикою економії та безвідповідальністю влади.
Контакт: Ольга Іванчина +380680364750