Напади на активістів почались ще до початку заходу, на Майдані Незалежності молодики бризнули балоном у дівчину.

На анонсованому місці збору також чекали близько 40-50 ультраправих, які почали провокації, зривали з присутніх шапки та інші речі, кидались яйцями та сніжками. Серед найбільш активних був Євген Карась, лідер праворадикальної організації С14, який заявляв без жодних доказів, що всі присутні сепаратисти і їх треба арештувати.

Та попри фізичну загрозу акція відбулась. Кілька десятків учасників прийшли до пам’ятника княгині Ольги та виступили, зокрема, Володимир Чемерис, Ніна Потарська і Захар Попович. Кількох учасників вдарили впритул, адже поліція не розбороняла сторони. Також ультраправі влучили в голову льодом кільком особам. При цьому організаторам акції вдалось висловити свою позицію в інтерв’ю для ЗМІ.

Прикметно, що поліція врешті затримала не нападників, а вісім активістів з числа організаторів.

Учасники наголошують, що було вчинено кримінальний злочин – перешкоджання мирному зібранню (ст.340 ККУ). За їх словами, поліція не виконала свого позитивного зобов’язання по захисту прав і свобод, хоча напередодні офіс Уповноваженого ВР з прав людини попередила про небезпеку провокацій.

Поліція не зважала на зігування та погрози, вважаючи, що ультраправі просто мирно висловлюють свою позицію. Поліція не арештувала нікого з порушників правопорядку. Серед агресивних вигуків звучало “Передавайте привіт Маркєлову”.

“Українські ультраправі солідарні з російськими нацистами”, – так описали ситуацію активісти “Соціального руху”, присутні на Михайлівській площі.