Як відомо, минулого року у ряді регіонів України відбулись напади на ромів.  Погром табору під Львовом закінчився жорстоким вбивством 24-річного Давида Папа. Також було поранено 10-річного хлопчика з матір’ю та брата вбитого.

61107683_2229795917111428_8638653303686692864_n

Про результати розслідувань правоохоронцями даних нападів мали розповісти  директор Представництва правозахисної організації Freedom House в Україні Метью Шааф,  керівник Групи моніторингу прав національних меншин В’ячеслав Лихачов, проектний координатор ромського фонду «Чіріклі» Юліан Кондур та начальник відділу Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Костянтин Тарасенко.

«Мета праворадикалів очевидна – вони не хочуть нести віповідальність за свої злочини. Вони намагаються цензурувати спроби викриття своїх злочинів.  Сьогодні в Кризовому медіацентрі вони намагались змістити фокус дискусії про ганебне насильство проти ромів - вмотивоване расовою та етнічною нетерпимістю – на самих ромів. Типовий прийом насильника “жертва сама винувата”» – розповідає наш активіст з місця подій.

Активісти ультраправих угруповань “Невідомий патріот” та “Братство” виносять вирок людям, що народились “не такого” кольору шкіри від самого народження. Від так і діти, і жінки, і загиблий Давид Пап – на думку неонаці – самі “винні” у вбивствах і погромах у своїх оселях.

Незважаючи на присутність поліції, ультраправі влаштували “перформанс” та зірвали захід. На відео один з присутніх називає себе членом організації “Невідомий патріот”.

Активіст ГО”Соціальний рух” Володимир Чемерис так прокоментував поновлення активізації ультраправих:

«Сьогодні поліція не змогла зашкодити спробі зірвати публічний захід, адже раніше їм не можна було застосовувати силу проти ультраправих. Одразу після виборів активність праворадикальної молоді зішла на нівець. Очевидно, що вони дизорієнтовані відставкою високопосадовців у СБУ та Генпрокуратурі, що їх кришували. Напередодні 9 травня ультраправі знову активізувались для того, щоб нагадати про себе і заявити, що вони і надалі планують порушувати права людей, залишаючись безкарними. Це сигнал до дій для прогресивної частини суспільства: саме зараз час для рішучого засудження людиноненависницьких вчинків та злочинів скоєних з мотивів расової та національної ненависті. Боятися більше не можна, адже атмосфера тотального страху – це те, до чого прагнуть праворадикали».

Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах: