Документ передбачає, що майбутній народний депутат бере на себе наступні зобов`язання:

  • не підтримувати та протидіяти законопроектам, що звужують права профспілок та найманих працівників

  • протидіяти законодавчій легалізації схем виведення прибутку в офшори

  • зробити своїми помічниками не менше двох представників профспілок

  • сприяти розділенню влади та бізнесу

  • вимагати повної прозорості державних та комунальних підприємств, а також монополій всіх форм власності

  • ініціювати перевірку підприємства, яке порушує права профспілок

  • забезпечувати присутність представників профспілки на засіданні парламентських комітетів, які розглядають законопроекти стосовно соціально-трудової сфери

  • сприяти прийняттю законів, що покращують соціальні стандарти, впроваджують справедливе оподаткування, стимулюють виконання державою соціальних функцій.

“Зараз роль профспілок недооцінена як самими працівниками, так і парламентарями. На неодноразові звернення до президента та до парламенту з багатьох питань підтримки не було і відповідей теж не було. Це великий мінус. Хотілося б, аби представник трудових колективів у Верховній Раді справді підтримував і захищав права працівників”, – зазначив Віктор Маслюк, працівник «АрселорМіттал» та заступник голови Профспілки працівників промисловості Кривого Рогу.

 

“Це унікальна, дуже корисна ініціатива, коли саме профспілки формують ту політичну програму, яка їм потрібна. В українській практиці є подібні приклади з різними громадськими організаціями, але не з профспілками. І тут кандидат намагається у своїх зобов’язаннях відштовхуватись саме від інтересів профспілок”, – зазначив Захар Попович, кандидат економічних наук та співавтор дослідження про виведення в офшори прибутків криворізьких металургійних гігантів.

 

“Яка з представлених на цих виборах політичних сил захищає інтереси людей праці? Права на гідну освіту, медицину, охорону праці? Ми вирішили це перевірити таким шляхом – незалежні профспілки запропонували кандидатам підписати угоду про зобов’язання між ними, у раз проходження до парламенту, та профспілками. На жаль, фаворити передвиборчої гонки ен виявили бажання підписати таку угоду”, – зазначив активіст ГО “Соціальний рух”, профспілковий юрист та кандидат у депутати по округу 31 Віталій Дудін.

Угоду підтримали Первинна профспілкова організація Незалежної профспілки гірників України  ПІВНГЗК, Первинна профспілкова організація Вільної профспілки залізничників України КП «Міський тролейбус», Первинна профспілкова організація Незалежної профспілки трудящих на ПАТ “АМКР”, Первинна профспілкова організація “Щит” на ПАТ “АМКР” і Профспілка працівників промисловості з однієї сторони, та самовисуванець Віталій Дудін – з іншої.

Повний текст Угоди.