Пункти пропуску в зоні ООС щоденно перетинають тисячі людей, наражаючи своє життя і здоров’я на велику небезпеку. Іншого вибору в них просто немає. ЖІночі ініціативи з обох боків лінії розмежування виступають на захист базових прав громадян на життя і безпеку. 2-го жовтня, в Міжнародний день ненасилля*, в рамках акції «Жіночий діалог без кордонів» представниці ініціативної групи жінок зустрілись на ділянці між позиціями сторін. Своєю акцією вони прагнуть звернутися до всіх сторін конфлікту із закликом гарантувати безпеку та право на життя людям, які зараз вимушені жити в постійній небезпеці

.

«У Міжнародний день ненасилля ми, жінки з різних частин України, зустрілись на ділянці між позиціями сторін, щоби заявити про свою прихильність до ненасилля, до просування культури миру і розуміння. Ми хочемо чути одна одну, і хочемо, щоби нас почули інші. Ми вже п`ять років живемо і працюємо в зоні збройного конфлікту на Донбасі. Щодня ми чуємо потреби людей, бачимо реальність війни, в якій живуть люди, і розуміємо, що, незважаючи на територіальну приналежність, політичний стан чи інші ознаки, базові потреби людей по обидві сторони лінії розмежування – однакові: безпека, зв’язок і людяність. Тому ми сформулювали наступні вимоги, які хочемо озвучити від себе та від спільнот, з якими працюємо по обидві сторони лінії розмежування:

  1. 1. Збільшення кількості пунктів перетину з/на непідконтрольні уряду України території, з облаштуванням безпечних зон очікування та доступу до гуманітарних послуг: туалети зі столиками для пеленання, можливість помити руки, питна вода, пункт обігріву, укриття на випадок обстрілів. Організація пунктів надання невідкладної медичної допомоги на всіх КПВВ за рахунок держави.

  2. 2. Відновлення двостороннього прямого залізничного і автобусного сполучення між підконтрольною та тимчасово непідконтрольною територіями України.

  3. 3. Припинення вогню обома сторонами з метою забезпечення безпеки мирних жителів. Перехід до мирного вирішення конфлікту шляхом перемовин.

  4. 4. Включення представниць і представників громадських (жіночих, миротворчих, правозахисних) організацій до переговорного процесу на всіх рівнях.

  5. 5. Гарантія безпеки для всіх учасниць та учасників діалогових процесів з обох сторін конфлікту.

Текст вимог передано Президенту України, учасникам Тристоронньої контактної групи та Голові Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

*Міжнародний день ненасильства (анг. International Day of Non-Violence) встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 27 червня 2007 року (резолюція ООН  № A/RES/61/271). Цей день святкують, починаючи з 2007 року, щорічно 2 жовтня в день народження Ганді Магатми Ганді. Ціль цього Міжнародного Дня, як сказано в резолюції Генеральної Асамблеї, – бажання затвердити культуру миру, терпимості, розуміння і ненасильства. Резолюція закликає сповістити всіх людей про цю дату, щоб вони святкували її.