Як відомо, у результаті однорічний хлопчик загинув, його дворічна сестра перебуває у реанімації.

Юрист та активіст ГО Соціальний рух Віталій Дудін у свою чергу стверджує, що у разі підтвердження інформації, поширеної Уповноваженим з прав дитини,  правоохоронці можуть понести відповідальність за злочинну бездіяльність.

“Мотиви невтручання до житла не можуть стати виправданням. Поліція мала проникнути до житла фізично при наявності одних лише побоювань сусідів про загрозу життю малолітніх дітей. Така поведінка була б пропорційною загрозі та могла врятувати дитину. У розумінні Європейської конвенції право на життя вимагає позитивних зобов’язань з боку держави. Стаття 8 Конвенції дозволяє втручання в право на житло, якщо існує загроза здоров’ю та правам людей. Конституція України проголошує життя найвищою соціальною цінністю (стаття 1) та визначає обов’язком держави захищати життя (стаття 27)”, - каже експерт.

За його совами, згідно ст.31 Закону про Нацполіцію, дозволяється застосовувати такі превентивні заходи як проникнення до житла. Стаття 38 дозволяє проникати до житла, якщо там чиниться злочин, який загрожує життю.

“Дії поліції, у разі доведення, можуть кваліфікуватись щонайменше за статтею 137 - неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей, яка передбачає ув’язнення до 5 років. Дії матері кваліфікуються за статтею 135 ККУ (залишення в небезпеці), хоча вбачаються також ознаки злочину, передбаченого статтею 166 ККУ (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною). Опосередковано такій ситуації сприяє фактичне знищення інститутів, що перевіряють умови утримання та виховання дітей. Громадяни опиняються сам на сам перед своїми проблемами”, - зазначає Віталій Дудін.

Уповноважений з прав дітей Микола Кулеба також наголошує, що вкотре звертається до Кабінету Міністрів України стосовно негайного запровадження посад фахівців соціальної роботи.

“Адже сьогодні ми отримуємо каліцтво і загибелі дітей та витрачаємо мільярди гривень на подолання наслідків, але відмовилися з 2014 р. утримувати 12 000 фахівців соціальної роботи за 300 мільйонів гривень на рік, які б виявляли і попереджали неблагополуччя”, - пише він на своїй сторінці в Facebook.

Також, за словами Кулеби, відомо, що востаннє до малюків викликали лікаря ще у лютому, а у дитсадок вони не ходили з серпня. 4 місяці дітей не бачили вихователі і взагалі на це не відреагували.

Наразі, як відомо, стан дівчинки покращується і є надія на її переведення з реанімації. Матір дітей затримано, жінка має ще одну зовсім маленьку дитинку, за якою доглядає прабабуся.