Трударі запланували фестиваль, який спрямований поєднати культурно-просвітницьку та розважальну функції. Традиційна маршова хода розпочнеться о 10:00 біля квіткового годинника та закінчиться о 10:40 виступом робітників Криворіжжя та профспілкових та соціальних активістів з усієї України. Саме ж святкування пролетарський рух перенесе до парку ім. Б. Хмельницького опісля. Захід пройде в рамках кампанії боротьби за зарплату не менше 1000 євро.

Про це розповіли спікординаторка “Комітету 1 травня” Анна Сарапіон з платформи “Старт” та Денис Пілаш, активіст організації “Соціальний рух”.

Свято Першотравень  народилося в результаті міжнародної боротьби найманих працівників за кращі умови праці та життя. Сьогодні Кривий Ріг по праву можна назвати столицею робітничого руху України: акції протесту, страйки, мітинги, боротьба за зарплату не менше, ніж 1000 євро та активний низовий робітничий рух.

Кривий Ріг – індустріальне осердя України. І тут ми стаємо свідками низової самоорганізації, в якій профспілкові й робітничі активісти дають приклад всім іншим людям праці. Вже два роки тому тут сталися робітничі виступи під гаслом  -”Зарплату не нижче 1000 євро”.  Як ми знаємо, Україна конкурує з Молдовою за звання європейської країни з найнижчими зарплатами. Не кажучи вже про умови праці. І те, що почалося з виступів на різних підприємствах міста, як Криворізький залізорудний комбінат, шахта Ювілейна ЄВРАЗ Суха балка, перекинулось на найбільше підприємство – АрселорМіттал, історичну КриворіжСталь.  Тисячі робітників висунули свої вимоги. Роботодавці ніде не пішли на їх повне виконання, однак всюди були невеликі перемоги, підвищення зарплат чи інші поступки, – зазначив Денис Пілаш. 

Профспілки Кривого Рогу продовжують свою боротьбу. Саме тому низові, соціальні та робітничі активісти, представники профспілок не лише, Криворіжжя, але із інших регіонів країни, і, навіть, з-за кордону зберуться 1 травня в Кривому Розі. Для того, щоб продемонструвати свою солідарність та нагадати свої вимоги до влади та капіталу.

Для людей, які важко працюють, не просто ходити на мітинги та демонстрації – їм хочеться відпочити. Тому, цього року ми пропонуємо поєднати відпочинок та соціальний протест, боротьбу за ліпші умови, вищу оплату праці з можливістю провести час зі своєю сім’єю та друзями. Весело, корисно і цікаво.

Люди хочуть відпочити на травневі свята. Зараз у нас залишився лише один день – Перше травня, друг травня вже не є офіційним вихідним днем. І це нормально, коли люди хочуть відпочити зі своєю сім’єю, з дітьми. Наші попередники боролися, щоб цей день був вихідним. Люди втомилися від передвиборчої гонки, негативу, розколу в суспільстві. Тому наша альтернатива – не тільки прийти на марш і виконати суспільний обов`язок, але і відпочити і послухати лекції, – зазначає Анна Сарапіон.

За її словами, після маршу у парку ім. Богдана Хмельницького у Кривому Розі будуть організовані зони для відпочинку, у першу чергу для сімей з дітьми.  Залишивши малечу з  волонтерами, дорослі зможуть поспілкуватись з нашими соратниками та експертами.

В рамках заходу заплановано:

- Парад центральними вулицями;

- Лекції, воркшопи;

- Кінопоказ;

- Вулична їжа;

- Заходи для дітей;

- Музика;

- Букроссінг

В рамках просвітницьких  заходів буде залучено команду експертів міжнародного рівня, з якими можна буде в неформальній атмосфері поспілкуватися про економічну ситуацію в Україні. Про те як домогтися підвищення зарплати до 1000 євро та про можливості організованого робітничого руху.

Організатори мають намір зробити марш-фестиваль щорічним і запрошують всіх найманих працівників та працівниць з усієї України приїзджати та брати участь, долучатися до організації чи підтримувати в тій чи іншій формі. Можливості покращення наших зарплат та нашого життя в руках організованого робітничого класу.

Тому організуймося!

Оргкомітет на своїх ресурсах  в мережі, планує опублікувати всю необхідну інформацію про те як доїхати на марш-фестиваль, де можна розміститися, що цікавого побачити гостям міста.

Шукайте та долучайтесь до нас у соцмережах:

Facebook: facebook.com/workers2workers/

Instagram: @workers2workers

Telegram: t.me/workers2workers