В українських містах пройшли акції солідарності із засудженими в Росії по справі «Мережі» (рос. «Сети»). На думку організаторів заходів, причиною переслідувань стали ліві й анархістські погляди, а не вчинення незаконних дій.

В Києві, Одесі, Львові, Харкові та Запоріжжі під дипломатичними установами Російської Федерації пройшли пікети на підтримку в’язнів Кремля за справою «Сети». Активісти скандували: «ФСБ – главный террорист», «Свободу политзаключенным», «Сьогодні страйкболіст – завтра терорист», «Солідарність – наша зброя». Показово, що під посольством РФ у Києві українські правоохоронці запитували, чи є на неї «дозвіл з КМДА». Хоча в Україні (на відміну від Росії) діє повідомний, а не дозвільний характер проведення мирних зборів.

«ФСБ фабрикує абсурдні справи, як колись проти кримського антифашиста Олександра Кольченка. Тортури і вироки проти мирних критиків лише призведуть до радикалізації протесту», – заявляють організатор(к)и акції. Також вони заявили про неприпустимісь звуження громадянських свобод в Україні.

На думку організаторів, подібні судилища над справжніми антифашистами красномовно свідчать про характер авторитарно-олігархічного путінського режиму, а також про цинічність його спроб приватизувати перемогу у війні над фашизмом, яка була завойована самопожертвою мільйонів людей у Червоній Армії, військах союзників, рухах Опору і в тилу.

Пікетування постольства РФ в Одесі
Пікетування посольства РФ в Одесі

Учасники закликали до звільнення й інших ув’язнених за політичними мотивами (у тому числі кримського анархіста Євгена Каракашева, ветерана ліворадикального руху Іллі Романова, математика Азата Міфтахова, кримськотатарських і північнокавказьких жертв переслідувань) – і не лише в Росії. У цьому контексті тривожно, що «Капітал» Карла Маркса опинявся серед «доказів» винуватості, які було постановлено знищити, не лише в російському суді над антифашистами, а й у декомунізаційній справі проти львівського студента кілька років тому.

Як відомо, у понеділок суд у м. Пенза (Росія) засудив сімох молодих людей до тривалих термінів ув’язнення. Найбільший термін отримав Дмитро Пчелінцев – 18 років колонії суворого режиму. Суд визнав усіх їх причетними до створення неіснуючого «терористичного об’єднання». Окремі фігуранти справи скаржились на застосування до них тортур, один підхопив туберкульоз в ув’язненні. Очікується, що акції в інших країнах відбудуться протягом 22-29 лютого 2020 року у рамках оголошеного правозахисниками міжнародного тижня солідарності.

Відео з акції в Києві