Нахабно порушуючи трудове законодавство, начальник підприємства Авраменко Ю.Б. 04.08.2015 р. підписав наказ про звільнення голови профспілки Грицингер Світлани Володимирівни під приводом «невиконання трудових обов’язків» (п.3 ст.40 КЗпП України), що є не тільки наклепом та образою професійної гідності робітниці, але і прямим порушенням КЗпП та Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», які забороняють звільнення керівників первинної профспілкової організації без згоди вищестоящої профспілкової організації. За такою згодою керівництво МКП «Дніпропетровcький електротранспорт» навіть не зверталось. Осередок незалежної профспілки було зареєстровано ще наприкінці червня 2015 року.

Світлана пропрацювала на підприємстві 17,5 років і має інвалідність 3 групи. Тиск з боку керівництва був настільки грубим, що після однієї з «розмов» довелось викликати «швидку» прямо в депо.

Навпаки, незалежна профспілка «Захист праці», до структури якої входить первинна організація незалежної профспілки працівників МКП «Дніпропетровський електротранспорт», одразу заявила свій протест директору підприємства Легкому В. М. та повідомила про його протиправну діяльність в.о. міського голови Булавці Г.І., якому безпосередньо підпорядковується МКП «Дніпропетровський електротранспорт». Однак до цього часу жодних заходів щодо усунення беззаконня не здійснено. Керівництво підприємства та в.о. міського голови ігнорують звернення профспілки. Натомість проти профспілки чиняться подальші репресії.

Через тиждень після звільнення голови профспілки ще одним незаконним наказом було звільнено заступницю голови первинної організації профспілки. При цьому, при звільненні вказаної профспілкової лідерки, яка працювала кондукторкою у Депо №3 МКП «Дніпропетровський електротранспорт», було цинічно застосовано ст.41 КЗпП («втрата довір’я»), яка може застосовуватися лише до працюючих на керівних посадах.

Отже, мусимо констатувати факт протизаконного та цинічного переслідування працівників саме за ознакою їх належності до незалежної профспілки, метою якого є перешкоджання діяльності та знищення незалежної робітничої організації на підприємстві. Адже профспілка, використовуючи свій легальний статус, зайняла рішучу позицію у боротьбі не тільки з масовими порушеннями трудових прав працівників, але і в тому що стосується протидії корупції та розкраданню бюджетних коштів. Побачивши у незалежній профспілці загрозу своїм корупційним оборудкам та схемам збагачення за рахунок громади, керівник Депо №3 Авраменко Ю. Б. та директор Легкий В. М. пішли на службовий злочин, спрямований не тільки проти керівників профспілки, але і проти всієї громади Дніпропетровська. Цей злочин створює прецедент цинічного нехтування правами найманих працівників та ставить під питання здатність України забезпечити застосування існуючого трудового законодавства, а тим більше дотримання найкращих європейських практик. Злочин має бути покараним! Захистити профспілку «Дніпропетровський електротранспорт» – означає домогтися верховенства права, без якого неможливе демократичне цивілізоване суспільство!

Закликаємо всіх висловити свою солідарність зі звільненими та переслідуваними членами профспілки «Захист праці» у МКП «Дніпропетровський електротранспорт». Просимо всіх направляти листи протесту до мерії міста Дніпропетровська та адміністрації МКП.

Адреса підприємства «Дніпропетровський електротранспорт»: 49000, м.Дніпропетровськ, вул. Войцеховича, 67, Депо №3, начальник Авраменко Ю.Б.

e-mail: 7925960@i.uа

Адреса міської ради Дніпропетровська: 49070, м.Дніпропетровськ, пр.Карла Маркса, 75, в.о. міського голови міста Дніпропетровська Булавка Г. І.

e-mail: office@dniprorada.gov.ua, pressa@dniprorada.gov.ua

Валерій Петровський, заступник голови Вільної профспілки залізничників України
Віталій Дудін, голова юридичного департаменту незалежної профспілки «Захист Праці»