Представники_ці «Соціального руху» взяли участь у з’їзді польської партії Razem (Lewica Razem), який відбувся у Варшаві 18-19 червня 2022 року. Перед з’їздом відбулося декілька міжнародних круглих столів, на яких також виступали наші представники_ці.

Зокрема, в четвер, 16 червня, в приміщенні офісу партії відбувся круглий стіл щодо житлової політики, в якому також взяли участь ліві активіст_ки з Чехії, Румунії та Угорщини. Від СР виступила Вікторія Пігуль, яка наголосила на важливості досвіду східноєвропейських країн для майбутньої відбудови України, у тому числі відновлення житлового фонду.

Також відбувся круглий стіл, присвячений боротьбі з імперіалізмом та протидії окупації, за участі представників_ць мереж солідарності з українським, курдським і палестинським народами (зокрема, йшлося про досвід санкційної кампанії BDS — Boycott, Divestments, and Sanctions). Від СР виступив Захар Попович, який заявив про єдність з боротьбою палестинців та інших пригноблених народів, проінформував про ситуацію на окупованих РФ територіях України та підкреслив, що головною стратегією деокупації для нас на даний час є військова перемога над ворогом, якій сприяє міжнародна солідарність, зокрема надання зброї Україні та запровадження більш жорстких санкцій проти російських енергоносіїв.

«Завершення війни в Україні відповідає не лише інтересам українського народу, але й всього людства. Якщо ми приймемо в якості «нової норми» те, що світ буде поділений на «сфери інтересів» певних країн, які можуть вторгатися в інші та заперечувати ідентичність цілих народів, то всі досягнення людства й права людини будуть нівельовані», — наголосив Захар Попович [відео]

Наступного дня, 17 червня, відбулися публічні кругли столи в приміщенні видання Krytyka Polityczna, присвячені проблемам імперіалізму та обміну досвідом щодо розбудови успішних лівих організацій. У заходах брали участь учасники_ці таких сил, як «Партія соціалізму та свободи» (Бразилія), «Партія демократії народів» (Туреччина), Рух «Іскра» (Угорщина), «Лівий союз» (Фінляндія), «Ліва партія» (Швеція). Представники_ці СР подякували Razem за послідовну підтримку України та підкреслили, що старий пострадянський та постсталіністський «інтернаціоналізм» остаточно збанкрутував, але зараз народжується новий інтернаціоналізм, заснований на справжній солідарності робітників різних країн проти всієї системи імперіалізму, а не цинічної підтримки «меншого зла». Досвід розбудови «Соціального руху» як демократичної мережі, в якій ліві інтелектуали та робітничі профспілки знайшли спосіб ефективної взаємодії, був високо оцінений присутніми. Учасники_ці заходу висловили сподівання, що СР вдасться швидко зареєструватися як політичній партії та здобувати перемоги у низовій боротьбі та на виборах.

У перший день з’їзду перед його відкриттям було проведено «медіа-конвенцію», на якій виступили всі лідери партії Razem та представниця СР Вікторія Пігуль [відео].

«Закликаємо українців брати участь у діяльності профспілок Польщі та переймати досвід партії Razem, — мовила у своєму виступі Вікторія. — Отриманий українцями у Польщі досвід обов’язково знадобиться, щоб боротися проти олігархізації та за соціальну справедливість в Україні!»

Вже під час з’їзду почесне членство в партії Razem було надано Владиславу Стародубцеву, який також звернувся до учасників з’їзду з вітальним словом онлайн, оскільки не зміг виїхати з України, щоб прийняти участь в заході особисто.

«Нинішня боротьба в Україні відкриває шлях для нового й масового лівого руху. Це протистояння ведеться одночасно з боротьбою сирійців, палестинців, курдів та інших людей і націй за свободу та проти імперіалізму. Від того, що ми будемо робити зараз, залежатиме, де будуть ліві в майбутньому», — заявив Владислав

Джерело фото: AGENCJA wyborcza.pl