Про це заявляє активіст Соціального руху Віталій Дудін. Як відомо,  Насіров був затриманий НАБУ 2 березня за справою «Укргазвидобування». Через проблеми процесуального характера (обмеженість строків затримання, тяганина, нестача суддів) чиновник не був досі арештований і має певні можливості для впливу на хід розслідування. Проте це привід задуматись не над недосконалістю правосуддя, а над узурпацією влади капіталом. Якби такі люди як Роман Насіров, що мають бізнес, не призначались на посади, то багатьох проблем, зокрема, шкоди іміджу України вдалось би уникнути.

З цим чиновником пов’язують щонайменше п’ять офшорів та три агрокомпанії, наявність яких при його призначенні два роки тому не викликало жодних питань. Очевидно, що така власність створює значні корупційні ризики. В той же час у НАБУ виникла підозра лише його співпраця з нині опальним олігархом Олександром Онищенком. Боротьбу з корупцією слід починати в першу чергу з боротьби з офшорами. Суд над податківцем-лобістом офшорів відбувається тоді, коли податкові органи ЄС навпаки боряться проти ухилення корпорацій від податків.

При збереженні політики призначення на ключові антикорупційні посади лобістів та власників великого бізнесу жодних зрушень в цьому напрямку не буде.

Антикорупційна стратегія на 2014-2017 роки серед проблем називає фактичне зрощення бізнесу та влади, що призводить до використання політичного впливу для ведення бізнесу. При призначенні Р.Насірова на посаду голови ДФС і ще раніше при включенні його до виборчого списку БПП було відомо про його наявність в нього активів та можливого конфлікту інтересів. Представництво таких осіб у владі шкодить як працівникам (вони відчувають себе безправними у відносинах з класом капіталістів), так і підприємцям (лобіювання окремих інтерксів викривляє конкуренцію). За таких умов не могло йтись про дієву детінізацію трудових відносин.

Тому реалізація принципів соціальної люстрації стоїть на порядку денному: доларові мільйонери та власники великого бізнесу мають бути позбавлені політичних прав.