Працівники Криворізької міської клінічної лікарні №8 (КМКЛ №8) ще з 2019 р. опираються непродуманим рішенням влади, зокрема, закриттю установи чи оголошення простою. Лікарня показала, що вміє захищатися, і при цьому стабільно лікувала пацієнтів. Вічно терпіти такий активний колектив чиновники не могли: 27 травня ц.р. міськрада вирішила мережу медзакладів оптимізувати, а 8-му лікарню – ліквідувати як юридичну особу (шляхом приєднання до 16-ої). Це викликало напругу в колективі, яку згодом посилила затримка зарплат. Гнів медиків виплеснувся під час загальних зборів 19 липня, де пролунали заклики до масових страйків і перекриття доріг. Чому вони так упевнені у своїй правоті?

«Невдоволення медиків викликало ігнорування всіх прав працівників, кількамісячна невиплата зарплат, а також соціальна незахищеність попри обіцянки міського управління охорони здоров’я. Повірте, ми не хочемо ні з ким воювати, відстоюючи свої права. Дайте нам спокійно працювати і вчасно отримувати зарплату», – зазначає хірург і очільник незалежної профспілки Олександр Бурик.

«До вибухонебезпечної ситуації призвела некомпетентна реорганізація лікувальних установ міста – без аудиту, аналізу і т.д. Ми лікувати хочемо, а не касками по бруківці стукати. Але нам навіть дуже скромну зарплату не дають. На жаль, НСЗУ замість того, щоб шукати можливості як заплатити, шукає причини цього не робити», – заявила лікарка Олена Пелипенко.

Увагу до проблем медиків проявили у міській владі – мер Костянтин Павлов вимагає погасити заборгованість по зарплаті. Така турбота не повинна вводити в оману, адже саме під контролем мера проводиться оптимізація медустанов. Медикам слід вірити у силу солідарності. Адже політики, які є ставленниками бізнесу, завжди шукатимуть спосіб перекласти проблеми на плечі простих людей.