7 березня відбулась відкрита зустріч представників і представниць політичних і профспілкових організацій лівого спектра Великобританії з Workers’ Liberty та Ukraine Solidarity Campaign із представником ГО “Соціальний рух”. Ця подія, що мала назву “Захистіть Україну. Геть російські війська!” (Defend Ukraine. Russian troops out!), дозволила західним лівим дізнатись, чим зараз займаються українські товариші та яка допомога була б доцільною.

Дейл Стріт із Workers’ Liberty апелював до класиків, описавши війну як крайню стадію капіталістичних протиріч і в цьому ключі путінська Росія саме грубою силою намагається нав’язати свій порядок у східноєвропейському регіоні. Міфи щодо “навали нацистів” в Україні, які ширяться російською пропагандою спростовуються жалюгідними електоральними результатами українських правих партій. Ультраправі були й залишаються інструментом в руках капіталістів та корумпованих силовиків і це ганебне явище притаманне не лише Україні, а й Росії, де російські т.зв. козаки беруть участь у нападах на правозахисників та на опозиційні демонстрації. Зведення дискусій про війну в Україні до дихотомії “за НАТО” чи “проти НАТО” є, на думку Д.Стріта, неправильним з точки зору марксистської методології.

Крістофер Форд з Ukraine Solidarity Campaign наголосив на тому, що профспілковим, антивоєнним та демократичним силам необхідно докласти зусиль до зупинки просування військ РФ та добитися виведення російських військ з території суверенної України та повернення Криму. К.Форд згадав також про візит солідарності лівих і профспілковців Англії та Уельсу до Києва, що проходив у лютому 2022 року.

Учасник “Соціального руху” Артем Тідва розповів, до яких ініціатив у воєнний час залучаються ліві в Україні: від участі у волонтерстві до служби в лавах ЗСУ.

Щодо ультраправих з “Азову” чи “Правого сектору”, які, зі слів путінських пропагандистів, дають вказівки президенту України та ЗСУ, слід зазначити наступне. Ультраправі володіють обмеженою політичною суб’єктністю й залежать від своїх покровителів в корумпованих правоохоронних органах не лише в Україні й Росії. Вони є і в Європі, в США і у всьому капіталістичному світі, відзначалося під час дискусії.

А.Тідва наполягає на тому, що дискусії, які можуть точитись на заході та в Україні, з площини “за чи проти НАТО” зараз варто переводити у вимоги до західних урядів щодо гарантування загальних прав людини і громадянина. Причиною руйнування підприємств та цілих галузей, знівечення людей та смертей цивільних людей стало просування російської армії на територію України і цьому має покласти край міжнародна робітнича солідарність та всі ті міжнародні інституції, що були створені для запобігання воєн.