На початку грудня 2018 року у Білій Церкві на заводі «Росава» сталася страшна трагедія: навантажувач смертельно травмував прибиральницю. Окремі подробиці тієї історії викликали резонанс: приміщення, де працювала небезпечна машина, погано освітлювалось і там у будь-який момент можна було впасти під колеса. Розпочалось розслідування, що мало визнати факт пов’язаності нещасного випадку з виробництвом, аби рідні могли отримати компенсацію від держави. Однак досі цього не сталося. Через бюрократичну тяганину лише зараз судом було призначено експертизу. Створена комісія прив’язала хід розслідування до кримінального провадження, яке може тривати невизначено довго. У цей час родичі працівниці перебувають у важкому моральному і матеріальному становищі. Держава не поспішає виконувати свого обов’язку по виплаті компенсації, а корпорація «Росава» взагалі не збирається виплатити потерпілим хоч якісь кошти. Біль того, за словами місцевих мешканців, фактори на заводі, які могли спричинити трагедію, досі не усунуто.

Донька загиблої Тетяна розповіла про те, як змінилось їхнє життя за цей час і що відомо про розслідування. За її словами, представники комісії обіцяли, що розслідування буде об’єктивним і відкритим для родичів загиблої.

Однак про строки не казали. Для подальшого розслідування чекаємо висновок суд.мед.експертизи.  Про неї я дізналась від голови комісії, створеної Держпраці, і від слідчого. На даний момент чекаємо висновку. Такими були останні  2 місяці.У поліції відкрито кримінальне провадження, на даний момент ведеться слідство. Запевняють, що все в рамках закону і в правильному порядку. Слідчий завжди відповідає на поставлені запитання, все роз’яснює і пояснює. Особисто мені хотілося б,  щоб процес слідства проходив трохи швидше, – зазначає Тетяна.

За її словами, після цієї жахливої трагедії життя родини дуже змінилось.

Можна сказати перевернулось, адже ми втратили найріднішу людину, яка завжди була поруч, допомагала, кожного дня ми бачились і зідзвонювалися, а зараз порожнеча. Так важко зараз, як ніколи. Найбільше сумує за бабусею маленький онук, який кожного дня згадує її і запитує: «Чому її немає з нами?». І найважче відповісти дитині на таке запитання. Вся родина зараз в шоці і в розпачі, – каже донька загиблої.

У свою чергу мешканці Білої Церкви, де завод «Росава» є основним роботодавцем, коментують подію по різному.

Але в одному всі впевнені, що спричинило цю трагедію саме відсутність там освітлення, точніше, його економія. По розповідям працівників світла там немає і зараз. Деякі працівники кажуть,що їм сказали, що загибла сама винна і суворо наказали мовчати і нікому нічого не казати на цю тему, бо виженуть з роботи, – розповіли активістам «Соціального руху» мешканці міста.

Відзначимо, що згідно порядку розслідування нещасних випадків, загальний строк спеціального розслідування смертельного нещасного випадку складає 10 днів, хоча комісія може його подовжити (пункт 41).