Як розповів активістам Соціального руху голова Вільної профспілки міста Кременчук Сергій Лашко, планувалось скорочення висококваліфікованих спеціалісти «Кременчугводоканала», «Благоустрою Кременчука», і «КАТП-1628» та інших КП.

Всі вони працювали при колишньому мерові Олегові Бабаєві, якого було вбито в 2014 році.  Тож, на думку активістів, наміри їх замінити було пов’язане не з професійними якостями, а з бажанням нового мера Віталія Малецького поставити на їх місце «своїх людей».

— Нова мітла по-новому мете, — зазначив Сергій Лашко, уточнивши, що призначення нових працівників підприємств проходило з порушенням чинного законодавства.

За його словами, через 5-10 хвилин після початку акції до протестувальників вийшов мер, який запросив їх до себе на переговори. Результатом став компромісний варіант, при якому скорочених співробітників повернули до підприємств, однак на нижчі посади.

— В той же час ми домоглися,щоб заробітна плата суттєво не змінилась, — підкреслив Сергій Лашко.

За його словами, мер погодився на дані вимоги під дією акції профспілковців.

—  В той же час  перед журналістами він почав юлити і відмовлятись від попереднього договору.  Тому ми зробили йому інформаційний запит з проханням підтвердити сказане ним на переговорах, — зазначає профспілковець.