Чому Комітет не може бути на боці працівників?

 1. Жодна партія, представники якої є членами профільного комітету Верховної Ради, не відстоює інтереси працівників. Більшість партій, представлених у комітеті („БПП”, „НФ”, „Самопоміч”) голосували за прийняття Трудового кодексу у першому читанні 5.11.2015 р.

2. Голова Комітету Людмила Денісова є співавтором проекту ТК, тому апріорі прихильна до цього документу.

3. „Опозиційний Блок” не голосував у першому читанні, але саме депутатом від цієї фракції Михайлом Папієвим було подано первісний проект від 26.12.2014 р., написаний в інтересах роботодавців.

 Чому Робоча група не є обєктивною?

 1. Робоча група з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання сформована непрозоро. Громадськість не знала про установчі збори такої групи. Інші профспілки і ГО не могли увійти до до Робочої групи після затвердження її складу.

2. Спостерігається значний перекіс на користь власників. Федерація роботодавців України – єдина громадська організація, презентована у складі Робочої групи, яка представлена аж двома членами (Ю.Кузовой, Н.Гостєва). Окрім них, присутні представники „Європейської Бізнес Асоціації” (І.Гоцик) і двоє представників спільноти кадровиків (В.Ліпчанська, І.Житкова), які завжди стають на боці роботодавців.

3. До Робочої групи входять представники тільки трьох профспілок (Федерація профспілок України, Профспілка атомної енергетики і промисловості України, Профспілка залізничників і транспортних будівельників України). При цьому не можна сказати, що найбільша з них – ФПУ – ангажована у бік працівників. ФПУ неодноразово підтримувала ініціативи ФРУ: 2 грудня 2015 року вона підписала „Меморандум” щодо впровадження „Плану модернізації”, запропонованого ФРУ. Незалежні профспілки у складі органу не представлені.

 Чому Трудовий кодекс краще відкласти?

 1. В умовах триваючої кризи прийняття такого акту розглядатиметься як спроба вирішити проблеми бізнесу за рахунок бізнесу. Реформи соціально-трудової сфери слід почати з підвищення зарплат і створення робочих місць.

2. Потрібно забезпечити всенародне обговорення проекту. Поки що про нього знає лише вузьке коло фахівців та роботодавців, яким проект є вигідним.

3. Потрібно дочекатись пропозицій Міжнародної організації праці, які на даний момент не озвучені. Не виключено, що висновки МОП, що базуються на передовому зарубіжному досвіді, будуть суперечити пропозиціям Робочої групи. Відтак, проект Кодексу доведеться переробляти з урахуванням цих пропозицій.

ПОПРАВКИ, ЩО ПОГІРШУЮТЬ ПРОЕКТ ТК ДО ДРУГОГО ЧИТАННЯ