Таку думку висловив активіст Соціального руху, правозахисник Володимир Чемерис.

“Про те, що саме Сергій Князєв очолить поліцію, було відомо мінімум за тиждень до завершення конкурсу. Цей факт, а також те, що діючий начальник Троян заздалегідь знявся з перегонів, свідчить, що міністр Аваков та Адміністрація президента досягнули згоди щодо того, що крісло головного поліцая дістанеться ставленику блоку Порошенка, а не Народного фронту. Саме собою те, що у “конкурсах” на визначні посади перемагають заздалегідь відомі особи (наприклад, на посади голів Миколаївської чи Одеської ОДА), ставить питання про роль громадськості у “конкурсних комісіях”, – вважає активіст. 

За його словами, виглядає так, що представників громадськості використовують як ширму для легитимізації призначень. І для перекладання відповідальності з міністрів та президента на плечі “представників громадянського суспільства”

“З іншого боку, те, що керівником поліції став генерал з величезним стажем міліцейської служби, свідчить про провал “реформи правоохоронних органів”. І про те, що нинішній “реформаторській” владі терміново знадобився спеціаліст із старої системи, аби вжити хоч якихось заходів, щоб зупинити той вал злочинності, який буквально затопив України за останні роки”, – підкреслює Чемерис.