За словами голови ВПЗУ та активіста ГО «Соціальний рух» Володимира Козельского, для більшої ефективності профспілковці озвучили свої основні вимоги у зверненні до президента України Петра Порошенка.

Як вказано, залізничники вимагають:

1. Підвищити заробітну плату працівникам ПАТ «Українська залізниця» не менше, чим у 3 рази за рахунок належної організації праці та фінансової дисципліни на даному підприємстві.

2. Повернути список шкідливості № 2 (виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах) локомотивним бригадам та іншим професіям на залізничному транспорті України, які раніше були включені в цей список.

3. Провести розподіл акцій, не менше 50 % ПАТ «Українська залізниця» всім залізничникам, враховуючи тих, що працювали на залізничному транспорті (пенсіонери) та знаходяться на заслуженому відпочинку.

4. Збільшити контингент ремонтного персоналу в локомотивних, вагонних та колійних господарствах ПАТ «Українська залізниця».

5. Проводити доплату не менше 15 % до тарифної ставки при роботі працівників залізничного транспорту України на застарілих механізмах, локомотивах.

6. Провести атестацію робочих місць за всіма професіями, які задіяні у виробництві в ПАТ «Українська залізниця» із обов’язковою участю представників профспілок з дотриманням чинного законодавства України та Міжнародних норм і нормативів.

7. Працівникам залізничного транспорту України, які працюють на відкритому повітрі, а
також в кабінах локомотивів, колійних машин при температурі повітря не менше 27 С0 встановити доплату не менше 15 % до тарифної ставки, посадового окладу.

8. Створити робочу комісію з представників профспілкових організацій і фахівців Міністерства інфраструктури України та Міністерства охорони здоров’я України, для перегляду умов проходження періодичних медичних оглядів і спрощення методики їх проходження з урахуванням атестації робочих місць працівників залізничного транспорту України. З цього приводу передбачити можливість відміни наказів Міністерства транспорту та зв’язку України № 240 від 29.04.2010р. і МОЗ України № 246 від 21.05.2007р.Також розробити новий наказ із відповідних питань з урахуванням норм і положень наказу МШС СРСР № 23Ц від 07.07.1987р. (який проіснував 23 роки) та є більш адаптований до нинішніх соціальних реалій.

9. В локомотивних депо обороту та відпочинку локомотивних поїзних бригад організувати безкоштовне гаряче харчування.

10. Зміни кадрової політики в ПАТ «Укрзалізниця» проводити за участю профспілок, які діють на залізничному транспорті України.

— На підставі вищевикладеного, просимо Вас, шановний Петро Олексійовичу сприяти у вирішенні даної ситуації та зобов’язати відповідних посадових осіб державної влади України провести переговори з представниками ВПЗУ по суті поставлених питань, — кажуть профспілковці.

У разі ігнорування владою та роботодавцями вищезазначених вимог обіцяють організувати страйки, мітинги і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників відповідно до закону.