Трударі та активісти вимагали підвищення зарплат до 1000 євро для робітників та робітниць та гідних умов праці. Вони наголошували, що власники залізорудних підприємств виводять значну частину прибутку в офшори. Тож і робітники, і український бюджет щорічно втрачають мільярди.  Раніше “Соціальний рух” писав про те, що за останні 4 місяці ціни на залізну руду підскочили на 50%. Однак на зарплатах це досі не позначилось.

Тож Першого травня учасники мітингу скандували: “Не працюй за копійки, а вступай у профспілки”, “Євро тищу, можна вище”, “Хай оплачує еліта медицину і освіту”, “Бунтуй,  кохай, права не віддавай”, “Мир, труд, май, тысячу евро отдавай”.

Фото: Політична критика, Соціальний рух, Сергій Барабашук

У ході виступів активісти наголосили на відсутності будь-якого політичного представництва робітничого класу, що створює ризик звуження прав трудящих, використання офшорів та розграбування загальнонародного майна.

Після маршу на учасників заходу чекала маївка у парку  зі смачними стравами, виступами лекторів та піснями.

У той же час у Києві пройшов Жіночий першотравень і акція профспілок, де, зокрема, освітяни вимагали збільшення зарплат та бюджетних видатків. А у Львові вивісили банер проти експлуатації працівників сфери послуг:

59144693_2795334537358624_1724884129071235072_n

Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах:

Підтримуйте робітничі протести, допомагайте своїм! Залишити підпис за реєстрацію партії     Пожертвуйте кошти