Понад рік народ України страждає через коронакризу, поки олігархи й далі примножують свої прибутки. На початку пандемії чинна влада обіцяла доплати медикам, але це так і лишилося обіцянкою. Замість цього політики нищили безкоштовну медицину і знижували податки для еліти, а тепер готують наступ на трудові права. Парламент перетворюється на головну загрозу здоров’ю і добробуту громадян.

Попри те, що коронавірусу байдуже до соціального статусу, пандемія лише підкреслила проблему нерівності. Багатії ховалися по своїх маєтках і готувалися купити собі найкращу вакцину, доки бідні були змушені виживати й ризикувати власним здоров’ям. Перевірка систем охорони здоров’я в усьому світі наочно продемонструвала згубність «оптимізації» та показала, що доступна медицина — в інтересах усього суспільства. Глобальна нерівність у поширенні вакцини зараз підкреслює необхідність міжнародної солідарності задля перебудови світового ладу на справедливих засадах.

«Соціальний рух» закликає всіх, кого зачіпає подорожчання тарифів, недоступність медицини і звуження трудових прав, вийти на вулиці 1 травня, щоб заявити про незгоду з неоліберальним курсом в один день з подібними акціями у світі. Замість реформ, що розробляються на догоду олігархам, для порятунку від коронакризи потрібні зміни в інтересах суспільства: націоналізація, деофшоризація і фінансування соціальної сфери.

Запрошуємо відзначити Першотравень прогулянками біля Верховної Ради о 12.00. Закликаємо до солідарних дій у всіх містах України у формі акцій та флешмобів. Дотримуйтесь карантинних обмежень, але не дайте обмежити соціальні права.

Хештег#ні_пандемії_реформ

ГАСЛА:
- Гідна праця, а не дерегуляція
- Дерегуляція = олігархізація
- Вам 0 годин, босу – лімузин
- Ні офісам суворого режиму!
- Геть ТретьяCOVID
- Всі на страйк, бо виженуть за лайк
- Хай оплачує еліта медицину і освіту
- Зникне олігархів клас – подешевша світло й газ