Це спростить проведення перевірок на предмет дотримання трудового законодавства, зазначають активісти “Соціального руху“.

“Перевірка виконання роботодавцем своїх законних обов’язків щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці своїм працівникам є основним напрямом під час здійснення інспекторами Держпраці заходів державного нагляду (контролю). Ефективність такого нагляду може бути забезпечено його раптовістю, можливістю, у разі загрози здоров’ю чи життю людини, зупинити виконання робіт, експлуатації устаткування підвищеної небезпеки”, – підкреслюють у Держпраці .

За даними відомства, контролю за легальним використанням найманої праці перешкоджають:  завчасне попереднє повідомлення про час відвідування підприємства, яке підлягає інспекції; перевірка  обов’язково у присутності керівника або його заступника; перевірка у робочий час суб’єкта господарювання.

“Узаконення обмежень під час проведення перевірок у сфері дотримання законодавства з питань праці не дозволяє належно та своєчасно дотримуватись невід’ємного права людини, гарантованого статтею 43 Конституції України.  Ціною послаблення регуляторних бар’єрів для суб’єктів господарювання ні в якому разі не може бути послаблення правової захищеності працівників та свавілля роботодавців щодо них”, – стверджують у відомстві.

Як раніше повідомляв “Соціальний рух”, комітет Верховної Ради підтримав законопроект Оксани Продан , що зменшує розмір штрафів за порушення трудового законодавства і робить їх сміхотворними. Отже, нелегальна зайнятість та нехтування правами працівників за таких умов тільки посилюватимуться.