6-7 вересня 2014 року в “Українському Домі” за підтримки «Фонду Рози Люксембург» пройшла конференція «Війна в Україні та політика лівих», що зібрала близько 100 учасників з України та зарубіжних країн. Констатувалось, що війна на Донбасі вигідна лише правлячим класам та імперіалістам Заходу і Сходу. Антисоціальні та антидемократичні перетворення отримали новий імпульс. Суспільні проблеми і надалі вирішуватимуться за рахунок трудящих.

Зупинити війну та звуження прав народу можливе лише за умови створення лівої політичної сили. Докладно форма такого об’єднання була обговорена 7 вересня у блоці, присвяченому репрезентації руху найманих працівників. Такою базою для консолідації трудящих готова стати політична партія «Соціалістична Україна». Тепер від усіх бажаючих лівих та профспілкових активістів залежить наповнення цього проекту революційним змістом (лідер партії Володимир Гошовський готовий погодитись на зміну назви, статуту і програми, а також переобрання керівництва). Участь в обговоренні взяли участь також представники Незалежної профспілки гірників України з м.Кривий Ріг.

Було презентовано проект програми, а також статуту. Програма включає перетворення, які допомогли б подолати кризу в Україні, а також зменшити олігархізацію політики. Статут має базуватись на таких принципах:
- Фінансова незалежність та розвинена внутрішня демократія;
- Повна фінансова прозорість (он-лайн публікація надходжень) та обмеження розміру внесків до фонду партії. Повна матеріальна незалежність від олігархів та бізнесу;
- Зведення до мінімуму повноважень центру, створення колективного керівництва партією;
- Вирішення усіх питань шляхом електронного голосування;
- Створення різних фракцій як запорука ідеологічної багатоманітності в рамках загального соціалістичного та демократичного вектору партії.

Висловлювались думки, що запропонований проект програми не значно радикальніший за програму Соцпартії, а статут — відтворює окремі атавізми брежнєвських часів… У той же час деякі учасники обговорення заявили, що партія з широкими демократичними механізмами буде нездатною оперативно реагувати на події. У свою чергу ініціатори оргкомітету заявили, що спільними зусиллями ми здатні подолати всі ці проблеми: доповнити програму радикальними стратегічними орієнтирами, мінімізувати вплив центральних органів та спонукати низову активність.

Було утворено організаційний комітет, метою якого є оновлення партії «Соціалістична Україна». До оргкомітету вже висловили бажання приєднатись активісти з різних міст України (Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Харків, Херсон, Житомир та ін.). Наступна зустріч буде проведена 18 жовтня ц.р. у м.Кривий Ріг.

Ми запрошуємо усіх бажаючих приєднуватись до роботи оргкомітету (про бажання долучитись пишіть за на електронну адресу: zpopovych@gmail.com). В наших найближчих планах — напрацювання програмних та статутних документів, а також проведення їх обговорень в столиці та регіонах. Попередньо було прийняте рішення не брати участь у позачергових виборах до парламенту, оскільки нинішня виборча система дозволяє перемогти лише найбагатшим. Разом з тим, ми будемо проводити агітаційні заходи, переконуючи громадян в необхідності власної політичної сили. Тимчасово до завершення реєстраційних процедур для інформування про наші дії, будуть використовуватись ресурси «Асамблеї соціальної революції», зокрема, сайт https://rev.org.ua.

Нагадаємо, що проведення заходу підтримали правозахисник Володимир Чемерис, письменник Артем Чапай, ініціатор руху за списання зовнішнього боргу України, адвокат Анатолій Башловка, дослідник Центру соціальних і трудових досліджень Володимир Іщенко, голова ГО «Альтера» Ігор Панюта, культуролог та арт-критик Ліза Бабенко та інші. До оргкомітету долучились активісти соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція»,«Асамблеї соціальної революції», руху «Проти течії» та інших ініціатив.