Під стіни парламентського комітету з соціальної політики принесли граблі з написом «Трудовий кодекс 1658» як символ того, що влада повторює помилки попередників. Активісти розгорнули плакати «Опоблок + НФ = 12 годин праці», «Трудовий кодекс ріже права», «ВР, лінь працювати? Не заважайте іншим», «Наступний крок – дитяча праця?» та ін.

15ber TK 02

«Сьогодні відбудеться чергова змова еліт – комітет ВР ухвалює до другого читання Трудовий кодекс (проект №1658). Пояснюючи це новими вимогами МВФ, соратники Яценюка і Януковича зуміли зробити неможливе – погіршили і без того поганий проект», – заявили протестувальники. Також акцію підтримали учасники трудових конфліктів на «Київпастрансі» та в Національній опері. Ці люди дійсно знають, навіщо профспілкам повноваження. Недобросовісні роботодавці і зараз можуть карати невдоволених працівників. Зокрема, на мітингу виступила Віра Корнілова – звільнена голова профспілки Нацопери. За її словами, нав’язування строкових договорів у сфері культури – це лише перший крок. Потім ця схема торкнеться лікарів та інших бюджетників. Проект ТК розширить правові підстави для нестійкої зайнятості.

15ber TK 03

Під час виступу представник «СР» Віталій Дудін наголосив, що незважаючи на усі політичні перипетії коаліція у Верховній Раді існує: коаліція роботодавців проти працівників. «За умов відсутності у парламенті сил, що виражають інтереси працюючих, приймати такий документ аморально», – вважає він. Активіст «СР» Володимир Чемерис, якому вдалось потрапити на засідання, зазначив, що атмосфера не сприяла конструктивному обговоренню: через тісне приміщення представників громадськості не допускали, а право виступу надали лише парламентарям.

За словами активістів «Соціального руху», засідання носило формальний характер. Ще вчора було оприлюднено перелік поправок, щодо яких у депутатів є консенсус. Документ було суттєво погіршено: обранці прямо прописали можливість подовжувати робочий день до 12 годин і надали право роботодавцям видавати акти, погоджуючи їх лише з найбільшою профспілкою.

15ber TK 01

«На жаль, протест не перешкодив засіданню комітету, тому лишається все менше шансів на збереження існуючих трудових прав. За деякою інформацією, вже два тижні парламент спробує ухвалити ТК у цілому. У цей період як ніколи актуально поширювати інформацію щодо проекту та готувати мобілізацію, яка загрожуватиме планам олігархів», – зауважили у «СР».