Нещодавно у Європарламенті було презентовано дослідження виведення прибутків при експорті залізної руди з України, яке вчергове привернуло увагу до проблеми офшоризації вітчизняної економіки. Німецький часопис Spiegel, посилаючись на це дослідження, робить висновок, що масштаби ухилення від оподаткування в Україні співмірні з макрофінансовою допомогою ЄС. У суботу 3 листопада ц.р. у лекції одного з авторів дослідження буде викладено його методологію і роз’яснено, як легально отримати доступ до використаних джерел. Також буде зроблено спробу максимально доступно розкрити проблематику, описавши схему виведення прибутків та історію її виникнення.  Після доповідей відбудеться дискусія.

Захар Попович – к.е.н., заступник директора Центру соціальних та трудових досліджень, співзасновник ГО «Соціальний рух». Співавтор дослідження «Переміщення прибутку при експорті залізної руди в Україні» (2018), а також дослідження «Асоціація з ЄС: наслідки для економічного розвитку та ринку праці в Україні» (2015). Активіст кампаній, спрямованих на захист прав профспілок та працівників транспортної та металургійної промисловості України

Віталій Дудін – аспірант Київського університету права НАН України, юрист Центру соціальних та трудових досліджень, співзасновник ГО «Соціальний рух». Автор розділу «Можливості у боротьбі з податковою мінімізацією в офшорах: юридичний аспект» дослідження «Альтернативні механізми соціально-економічного розвитку України» (2016). Як журналіст готував публікації на тему трансфертного ціноутворення у діловій пресі.

Повний текст дослідження.