Сьогодні, 28 січня 2020 року, противники т. зв. «Закону про дезінформацію» зібрались біля входу до стадіону «Олімпійський». За зачиненими дверима тут має відбутися обговорення документу. Лунали гасла «Ні закону про цензуру»  і «Наша пісня гарна, нова – наступ на свободу слова». Про це повідомляють активісти ГО «Соціальний рух».

Protest proty cenzuri

У приміщенні поруч мало відбутися обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації». Дана ініціатива, розроблена Міністерством культури, молоді та спорту, передбачає застосування покарань за поширення дезінформації або недостовірної інформації. На думку активістів «Соціального руху», небезпечно обговорювати ініціативи, які звужують право говорити.

Всі реформи, за які береться олігархічна влада, обертаються урізаннями. «Реформа свободи слова» – це шлях до погіршення становища України у рейтингах свободи слова. В умовах соціальної нестабільності такі ініціативи викликатимуть ще більше недовіри до влади», – зазначають активісти.

Під час протестного заходу протестуючі висловили свою думку журналістам, що направлялись на обговорення.

Сьогодні журналістам перешкоджають ультраправі, корумповані чиновники та олігархи, здійснюючи тиск. На додачу до цього влада робить так, щоб будь-яке критичне висловлювання стало приводом для переслідування, відзначив юрист ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін.

Від закону постраждають і споживачі інформації, і журналісти. А найбільше під загрозою опиняться автори журналістських розслідувань і автори публікацій, не згодних з владою. «Законним» буде лише мовчання або «копі-паст» урядових прес-релізів, – додав він.

Ni cenzuri

Активісти відзначають «комплексний» підхід державної політики: одночасно урізаються соціальні права, наприклад, за допомогою проекту закону про працю, а також урізається свобода слова, щоб ніхто не міг обговорювати шкідливі ініціативи. Від подібних ініціатив, що виправдовуються консервативними міркуваннями «безепеки» та «спокою» виграє сильна сторона. Приміром, ніхто не притягне до відповідальності міністра, що маніпулює громадською думкою щодо реформи законодавства про працю.

Відео за посиланням

Раніше «Громадське» зробило розбір небезпек законопроекту. Як відомо, низка журналістів отримали відмову в акредитацію на захід 28 січня.

Обіцяємо контролювати надалі розвиток ситуації з метою не допустити внесення такого ганебного проекту до Верховної Ради України.