1 травня 2021 року з протестом до Верховної Ради прийшли до 50 представників профспілок, лівої і анархічної молоді. Місце було обрано невипадково: Рада не бореться з пандемією коронавірусу, а лише посилює її «пандемією реформ». Проте учасники нічого не вимагали від Верховної Ради, адже вона уражена вірусом неолібералізму: у всіх фракціях є прихильники ідей порятунку капіталізму за рахунок більшості трудящих. За нинішніх умов очікувати покращення життя можна очікувати лише завдяки солідарним діям.

У руках учасники й учасниці мітингу тримали банер «Ні диктату корпорацій, Україні гідну працю», заклики до солідарності з працюючими колективами, які борються («1000 євро робітникам Кривбасу»), а також покращення умов праці («6 годин, 4 дні – це вимоги трудові»). Ціла серія плакатів була присвячена небезпекам нової трудової реформи (зокрема, йдеться про законопроекти № 5371 про спрощення трудових відносин, № 5388 про дерегуляцію трудових відносин і № 5161 про договори з нефіксованим робочим часом).

Лунали гасла:
- Владу – трудящим, тоді життя покращим
- Хай оплачує еліта, медицину і освіту!
- Олігархи-паразити – не дають нам вільно жити!
- Гідна праця без дискримінації!
- Свобода! Рівність! Глобальна солідарність!
- Мир хатам, війна палацам!
- Соціалізм працює без криз

Голова ради ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін наголосив, що унікальність акції полягає у двох аспектах. По-перше, ця дата розглядається як день відпочинку, хоча мала би стати приводом боротьби за покращення умов праці, а, по-друге, її проведення дозволяє підвести підсумок реформ за останні 30 років: попри надії на краще життя, вони призвели до бідності працюючих та узурпації багатств олігархами. Багатії хотіли би, щоб трудящі не змінювали такого стану речей. Профспілковий органайзер, активіст «Соціальний рух» Артем Тідва наголосив, що влада намагається дискредитувати 1 травня, зобразивши його як «радянське» свято, хоча воно прийшло до нас з Європи і США. «Декомунізаційна» істерія не змусить народ відмовитись від справді цінних речей, серед яких захисне трудове законодавство й ідея солідарності як така.

Феміністка Ніна Потарська згадала про становище жінок під час пандемії. Згідно досліджень, саме жінки найпершими страждають від економічної кризи. Вони частіше втрачають роботу, при цьому саме жінки частіше займаються доглядовою домашньою працею. Неодноразово говорилося про солідарність з представницями найбільш фемінізованої і найбільш критично-важливої в умовах COVID-19 професією – медсестрами.

Лідер Профспілки будівельників Василь Андрєєв нагадав, що проблема скорочення прав – не унікальна для України. Намагання знищити права робітництва відбуваються у всьому світі. «Від Швеції до ПАР, від Китаю до США – ця проблема більше чи менше турбує всіх. Тому через всесвітню солідарність ми зможемо подолати цю несправедливість!», – заявив він.

Присутні анархісти нагадали про переслідування антиавторитарних активістів (зокрема, білоруських анархістів), закликавши до самоорганізації та прямої демократії. Слово взяв і відомий художник Давид Чічкан, процитувавши у своєму виступі рядки Лесі Українки.

Окремо було висловлено підтримку робітникам «АрселорМіттал Кривий Ріг», які вступають у черговий етап протистояння з власником за підвищення зарплат до 1000 євро.

Завершився захід яскравим виступом лідерки Профспілки виробничників і підприємців Наталії Землянської, яка на контрасті показала, що навіть в такій ліберальній країні як США правителі висловлюють симпатії профспілкам, тоді як в Україні навпаки.

Отже, спільними зусиллями працюючих у медицині, будівництві, залізниці, громадському транспорті Першотравню вдалося повернути первісний соціально-визвольний зміст. Київський Першотравень став важливою подією, адже дозволив озвучити справжні проблеми бід: це політична й економічна влада капіталу. Альтернативою такому ладу є перехід влади і багатств у руки народу, тобто соціалізм і пряма демократія. Лише спільний тиск, спільна дія, спільна боротьба можут повернути те, що належить робітництву.

Проте столична акція була не єдиною в Україні. Акція у вигляді вуличного пікету пройшла у центрі Одеси з гаслами «Рабочий, бастуй, барриста – борись», «Власть труду, а не капиталу», «Растет квартплата, должна расти зарплата»  та ін.

Одеса-2
Одеса-3
Одеса

Окрім того, низка акцій відбулася у Львові. Там було вивішено банер, нагодовано бездомних і влаштовано флешмоби на вулицях.

Львів2
Львів3
Львів4
Львів

Анархісти міста Запоріжжя провели масштабну розклейку плакатів по робітничим районам.

Запоріжжя

Ліва молодь Дніпра прикрасила вулиці міста трафаретами до 1 травня.

Дніпро

Зі святом!

Київ 1 травня