П’ятеро осіб постраждали від ультраправих під судом у центрі Києва, де розглядалась апеляційна скарга білоруського анархіста Олексія Болєнкова. Поліція дозволила ультраправим угрупуванням (С14, “Національний спротив”, “Традиція і порядок”) стати біля входу до суду, що дозволило їм нападати на людей, які прийшли підтримати Олексія Болєнкова. Деяким потерпілим розбили голови до крові і завдали опіків від сльозогінного газу. Окремі ЗМІ подали дії правих агресорів як безневинну штовханину.

У натовпі нападників і підбурювачів ідентифіковано Євгена Карася, Олексія Свинаренка, Олександра Войтко, Євгенію Гарай та інших. Свої безчинства ультраправі транслювали онлайн, відчуваючи безкарність. Сьогодні, 20 липня, о 15.50 розпочалося судове засідання, в якому оскаржується рішення СБУ про депортацію О. Болєнкова. Правоохоронці вважають, що він загрожує нацбезпеці через критику поліції та вираження анархістських поглядів. На місці біля суду приблизно о 15.30 стояло близько 5 поліцейських. Праворадикали змогли безперешкодно нападати на людей. Мотивом для нападу, як повідомляється на правих інтернет-ресурсах, було те, що постраждалі є “анархістами”.

Потім прибуло підкріплення поліцейських, що утворили кордон. При цьому вони не затримували нападників, а закликали до спокою жертв нападів (лівих і правозахисників), які були в явній меншості. Оскільки праві радикали прийшли підтримати рішення СБУ про депортацію Болєнкова, то їхня поведінка могла бути узгоджена з владою. З огляду на це, ганебно виглядають повідомлення ЗМІ (“Українська правда”, “Укрінформ”) про штовханину або суперечку між політичними опонентами. Це ніщо інше, ніж відбілювання актів терору.

Насправді агресивні праворадикали у кількості 30-40 осіб одразу чинили насильство відносно нечисленних прихильників О. Болєнкова, які поводилися мирно.

“Соціальний рух” вважає, що влада продемонструвала неспроможність гарантувати право на вільне вираження поглядів і потурала правопорушникам. Події показали, що загрозу безпеці становлять ультраправі бойовики, а не анархістські погляди.

UPD: 21 липня апеляційна скарга була задоволена Шостим апеляційним адміністративним судом, отже Олексій Болєнков залишається в Україні.

Джерело фото: Укрінформ