Як розповів активістам Соціального руху член профспілки Павло Лазаренко, побиття сталось після того, як на шахту прийшли люди, які назвались “Правим сектором”.

“До нас на шахту прийшли люди у камуфляжах, назвалися «Правий сектор». Казали, нібито дирекція розтратила гроші, що йдуть на зарплату шахтарів і вони зараз влаштують перевірку фінансової звітності просто в кабінеті у директора. Спитали у Анатолія, що якраз був поруч, хто він такий. Отримавши відповідь: «Голова незалежної профспілки» сказали: «О ти нам теж потрібен» і завели його в кабінет директора. Там і сталося побиття”, – розповів він.

За словами інших шахтарів, у побитті брав участь активіст “Правого сектору”  Андрій Фафлей. Він, за даними місцевого видання ВолиньПост, після виходу з організації Дмитра Яроша же очолити «Правий сектор Волині». Крім того, гірники повідомляють про тиск на слідство.

“По кримінальній справі – глухо, як в танку, тому що офіс ПС знаходиться в сусідньому кабінеті з дільничним міліціонером. Нападати на інваліда і пенсіонера, який бореться за гірників – це аморально. Є підстави підозрювати, що Фефлей працює разом з начальством. ПС розколовся і використовується різними силами. Вони прикриваються тим, що були на Майдані. Фефлей заявив, що якщо буде заява, то він “замочить” всіх лідерів профспілки. Ймовірно, замовники попросили, щоб Фефлей затягнув Анатолія в кабінет і там його залякав, але трапився ексцес і Фефлей його побив (що, можливо, не входило в плани замовників)”, – анонімно розповіли нововолинські шахтарі.

Раніше голова НПГУ Михайло Волинець назвав даний інцидент є черговим випадком у спробах залякати профспілкових лідерів та активістів з боку «смотрящіх» міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

«Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин днями видав накази №41 і №42, якими передбачається висмикнути кілька найкращих шахт із цілісних комплексів і віддати їх на приватизацію, а решту – знищити. Така доля, згідно з наказом №41, чекає, наприклад, по три з чотирьох шахт ДП «Красноармійськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля». Бо, приміром, у Первомайську інвесторам пропонують вкласти кошти лише у шахту «Горська». Наказом №42 Володимир Демчишин вивів зі складу ДП «Селідіввугілля» в окремий підрозділ шахту «1/3 Новогродівська», щоб теж запропонувати її на приватизацію. А решта копалень цього держпідприємства, навіть якщо не будуть знищені, не зможуть вижити й невдовзі припинять своє існування. Обидва ці накази Міненерговугілля не погоджувало з профспілками, тому вони не можуть бути законними і ми добиватимемося їх відміни у судовому порядку. Також ми звернулися до міжнародних інстанцій з проханням втрутитися у ситуацію й допомогти відновити законність. Адже міністерство й уряд не пропонують програми зайнятості шахтарів, які внаслідок їхніх непродуманих дій залишаться без роботи. Немає у них і розуміння того, що буде далі з мешканцями та інфраструктурою населених пунктів, які повністю залежать від вугледобувних підприємств, котрі передбачено ліквідувати», – говориться на сайті КВПУ.